Pradinis / Aktualijos / Prezidentūroje pagerbta 28 medalius pelniusi specialioji olimpinė Lietuvos rinktinė

Prezidentūroje pagerbta 28 medalius pelniusi specialioji olimpinė Lietuvos rinktinė

Trečiadienį Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagerbė XV pasaulio specialiosios olimpiados vasaros žaidynių sportininkus ir jų trenerius.

Šalies vadovė pasveikino Lietuvos rinktinę, sėkmingai konkuravusią aukščiausio lygio varžybose Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai).

Tai buvo jau aštuntos vasaros žaidynės, kuriose pasirodė Lietuvos atstovai. Mūsų delegacijoje tarp 38 narių buvo 26 sportininkai, kurie rungtyniavo 7 sporto šakų varžybose – lengvosios atletikos, futbolo, plaukimo, irklavimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos ir bočios.

Šioje olimpiadoje Lietuvos sportininkų iškovotų apdovanojimų skaičius ir vėl buvo rekordinis – net 28 medaliai: 16 aukso, 8 sidabro ir 4 bronzos. Aukso medalius pelnė plaukimo, irklavimo, jėgos trikovės, lengvosios atletikos ir futbolo sporto šakų atstovai, sidabro – bočios ir stalo teniso žaidėjai.

Pasak Prezidentės, olimpiečių laimėjimai rodo, kad turime negailėti jėgų, išdrįsti ir visada pasitikėti savimi. Atkaklus darbas treniruotėse, atkaklumas ir ryžtas varžybose lėmė, kad šiose žaidynėse tiek daug kartų kilo Lietuvos vėliava. Už tai ir sportininkai, ir jų treneriai yra verti didžiausios padėkos.

Prezidentė, sveikindama Lietuvos rinktinės narius valstybės vardu ir asmeniškai, palinkėjo sveikatos ir naujų pergalių.

Specialiosios olimpinės žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms. Abu Dabyje olimpiadoje dalyvavo 7500 sportininkų iš 190 pasaulio valstybių.

Lietuviai sportininkai specialiosiose olimpiadose visada laimi medalius. 2017 m. žiemos žaidynėse Austrijoje iškovojo 23 medalius. 2015 m. vasaros žaidynėse JAV, Los Andžele, – 21 medalį. 2013 m. žiemos žaidynėse Pietų Korėjoje – 15 medalių.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top