Pradinis / Aktualijos / Profesoriui V. Šikšniui įteiktas išskirtinis šimtmečio medalis

Profesoriui V. Šikšniui įteiktas išskirtinis šimtmečio medalis

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Vilniaus universiteto profesoriumi Virginijumi Šikšniu ir  pasveikino šį žymų mokslininką gavus garbingą Kavli premiją, kuri skirta už CRISPR-Cas9, arba vadinamųjų „genų žirklių“, atradimą.  Už šį atradimą prof. V. Šikšniui jau įteikta kita prestižine laikoma Harvardo universiteto Warreno Alperto premija.

„Nuo šalies dydžio nepriklauso mokslo pasiekimai ir tai mums akivaizdžiai įrodo gerbiamo Virginijaus Šikšnio ir jo komandos atradimai. Nė viena mūsų kaimynė ir apskritai Rytų Europos valstybė negali pasigirti tokiu išskirtiniu mokslo pasiekimu. Jis įpareigoja valstybę padėti tokiems mokslininkams ir investuoti į pačias stipriausias savo mokslo sritis“, – sakė premjeras.

V.Šikšnio atradimas vadinamas „švedišku armijos peiliuku, kuris leidžia pataisyti genus“. Šis genų inžinerijos stebuklas šiandien jau pakeitė mokslo pasaulį, o ateityje gali būti net raktas į tokių ligų kaip AIDS ar Dauno sindromas išgydymą. Be to, technologija jau pradedama taikyti žemės ūkyje – planuojama kurti augalų veisles, kurios būtų atsparios sausrai ar kitoms nepalankioms dirvos sąlygoms.

Vyriausybės vadovas įteikė V. Šikšniui išskirtinį šimtmečio medalį ir padėkojo  jam už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, už mūsų valstybės, kaip mokslo ir inovacijų šalies, pristatymą.

„Jūs ir Jūsų komanda esate tikroji dovana Lietuvos šimtmečiui. Sveikinu gavus prestižinį Kavli prizą ir tikiu, kad ne už kalnų ta diena, kai sulauksime paties žinomiausio pasaulyje – Nobelio – apdovanojimo. To nuoširdžiai linkiu Jums ir visai komandai“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas. S. Skvernelis.

Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top