Pradinis / Šeima ir sveikata / Renata Venslovienė: „Visos ligos nenuleidžiamos iš dangaus – jos yra mūsų pačių elgesio rezultatas“

Renata Venslovienė: „Visos ligos nenuleidžiamos iš dangaus – jos yra mūsų pačių elgesio rezultatas“

Renata Venslovienė – aktyvistė, entuziastė ir visuomenės veikėja iš Suvalkijos, trijų vaikų mama, projekto „Gyvenimo konsultantas“ lektorė. Marijampolės sveikuolių klubo narė mielai sutiko prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“ ir pasidalyti savo sveikos gyvensenos istorija.

Vaikystė prabėgo be fizinio lavinimo pamokų

Renata pasakoja, jog vaikystėje buvo silpnos sveikatos. „Man buvo atliktos dvi širdies operacijos, nustatyti širdies ritmo sutrikimai. Kasdien turėjau gerti vaistus. Fizinio lavinimo pamokų niekuomet nereikėjo lankyti. Kai prabėgo paauglystė, tuomet gydytojai nusprendė, jog tos ligos neišaugsiu. Įvertinę riziką, paveldimumą, man patarė geriau neturėti vaikų – prognozės dėl mano ligų nebuvo šviesios. Anksti ištekėjau ir tuomet susimąsčiau: tai negi dabar taip ir reikės gyventi? Pradėjau domėtis, ieškoti informacijos apie ligas ir jų priežastis. Internetu susipažinau su viena visuomenininke, ši ir padėjo man įsisąmoninti, jog kiekviena liga turi savo priežastį. Tuomet perskaičiau daug knygų, tokių kaip Sandy Stevenson „Budintojai“, Valerijaus Sinelnikovo „Pamilk ligą savo“, Greggo Bradeno „Dieviškoji matrica“ ir kitos. Taip ir užsisuko sąmoningumo ratas. Ilgą istoriją perteikiant trumpai, pasiektas rezultatas – dėl savęs ieškojimo, darbo su savimi ir sąmoningo gyvenimo pavyko visiškai atsisveikinti su širdies liga ir susilaukti trijų vaikučių“, – šypsosi pašnekovė.

Motinos neserga – serga vaikai

Renata pabrėžia, jog atsitiktinumų nebūna ir kiekvienas esame atsakingas už savo gyvenimą. „Kiekviena neigiama mintis ar veiksmas mūsų gyvenime niekur nedingsta: juk tai – susidariusi energija, kuri negali tiesiog ištirpti, ji turi pasišalinti iš mūsų organizmo ir tai daro ligos pavidalu. Tarp mamos ir vaiko, kol jis yra iki 7 metų amžiaus, yra itin glaudus ryšys, mama vaikui atiduoda absoliučiai viską: rūpinimąsi, dėmesį ir, deja, ligas. Vaikai serga per savo mamas. Tuomet mama turi anuliuoti ir neutralizuoti savo neigiamas mintis – ir liga pasitrauks“, – patirtimi dalijasi trijų vaikų mama.

Ji teigia, jog mes per mažai girdime savo gimtąją kalbą. „Turėtume atidžiau įsiklausyti į senovinius posakius: „nešiotis akmenį užantyje“ (užslėpto pykčio nešiojimas) – dažniausiai tulžies, kepenų ligos, inkstų akmenys; „sloga“ – nuo slogių minčių; „užsimetei bėdą ant sprando“ – sprando, nugaros skausmai – reikia nuo jų ne masažais gydytis, o šalinti bėdas ir rūpesčius iš gyvenimo. Šiuos ir daug kitų posakių vartojame nesąmoningai.“

Pradėk nuo savęs

Posakį „jeigu nori pakeisti pasaulį – keisk save“ moteris ragina suprasti tiesiogiai. „Aplinkiniai žmonės yra tarsi mūsų veidrodinis atspindys. Reikia pradėti nuo savęs, nuo savo požiūrio į aplinką. Jeigu pastebi kažkokią neigiamą kito žmogaus savybę, ją turi pašalinti pirmiausia iš savęs ir tuomet jos nebepastebėsi. Jeigu pastebi ir akcentuoji, jog kitas žmogus yra labai taupus, šykštus, tai pirmiausia reikia pažvelgti į save: jeigu nebūtum šios savybės „perleidęs“ per save, tai nežinotum, kuo ji pasireiškia, ir to net nepastebėtum. Pakeitęs savo mąstymą, gali net ir su priešu susidraugauti, nes tiesiog nebepastebėsi neigiamų jo savybių.“

Savamokslė aktyvistė keitimąsi ir sąmonės valymą lygina su kopimu į devintą aukštą. „Gyvendamas rūsyje, nieko nematai. Tačiau užlipęs į pirmą, į antrą aukštą pamatai, jog vaizdas gerėja, aplinka šviesėja. Penktame aukšte jau tiki vykstančiais pokyčiais ir nebenori nustoti kopti, tobulėti.“ Paklausus apie aplinkinių reakciją į tokius jų šeimos pasikeitimus, Renata sutinka, jog ne visi kitokį mąstymą priėmė palankiai, tačiau nenusimena ir sako, kad laisva vieta tuščia nebūna. „Vienus žmones keičia kiti, vienus draugus keičia kiti. Jeigu draugai manęs nebekvies į vakarėlius todėl, kad aš nevartoju alkoholio, neburnoju ant valdžios ir neaptarinėju televizinių projektų, vadinasi, taip turi būti. Bet kuriuo atveju, kopdamas į savo devintą aukštą, į rūsį grįžti nebenori“, – pajuokauja Renata.

Fizinė sveikata ir jos gydymo sistema

R. Venslovienė dar kartą užtikrina, jog visos ligos nenuleidžiamos iš dangaus – jos yra mūsų pačių elgesio rezultatas. „Kvantinės fizikos tyrimai įrodo, jog mūsų savijauta prasideda galvoje, mintyse, neuronų lygmenyje. Buvo darytas bandymas: visiškai sveika avis buvo pririšta prie gardo, kuriame gyveno vilkas. Avis buvo girdoma ir šeriama, tačiau po dviejų savaičių nugaišo. Tiesiogine prasme mirė iš baimės – tai tik įrodo minčių įtaką. O dabar įsivaizduokite žmogų, kuris gyvena nuolat patirdamas įtampą: dirba nemėgstamą darbą, išgyvena dėl finansinių sunkumų, o paskui turi pakelti dar ir ligas. Kaip toks žmogus gali būti sveikas, jeigu jis yra nelaimingas? – retoriškai klausia pašnekovė. – Savo sukaupta patirtimi ir žiniomis dalijuosi seminarų, mokymų, susitikimų metu. Mano siūlomas darbo su savimi metodas padeda daugybei žmonių tapti sveikesniais, sąmoningesniais, keistis patiems ir keisti savo gyvenimą.“

Prakalbus apie medicininę sistemą, moteris taip pat turi ką pasakyti. „Ši sistema yra netinkama apskritai. Gydytojai yra atskirų kūno dalių – galvos, žarnyno, odos, dantų, nervų ir pan. Bet juk žmogus yra vientisa sistema, vientisas organizmas, kur viskas susiję. Gal dėl skrandžio skausmų reikia ne skrandį gydyti, o nervus. Jeigu medicina yra taip sparčiai žengianti į priekį, tai kodėl daugėja sergančių žmonių? Kodėl daugėja atrandamų ligų? Farmacija nekirs šakos, ant kurios sėdi. Kam reikalingi sveiki žmonės? Visiems reikia sau užduoti šiuos klausimus ir tuomet pasidaryti tiktai sau naudingas išvadas. Tik tada visi galėtume gyventi laimingai ir harmoningai“, – linki Renata.

***

Straipsnis parengtas vykdant sveiko gyvenimo pavyzdžių projektą „Aš – už sveiką Lietuvą“, Evelina Valiulytė, www.sveikuoliai.lt. Nuotraukos R. Venslovienės asmeninio archyvo.

www.sveikuoliai.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top