Pradinis / Žmonės / Rūta Meilutytė apie dabartinį gyvenimo etapą: „Reikia susikurti kasdienybę“

Rūta Meilutytė apie dabartinį gyvenimo etapą: „Reikia susikurti kasdienybę“

Jau šiandien LRT televizijos eteryje startuos nauja laida „Gyvenimo spalvos“. Pirmoji jos herojė Rūta Meilutytė ne tik atskleis savo ateities planus, bet ir susidurs su iššūkiu – vienai dienai taps savanore ir laiką leis su autizmo spektro sutrikimą turinčiu vaiku.

Neseniai iš profesionalaus sporto pasitraukusi žinoma plaukikė nuolat sulaukia klausimų apie daugeliui netikėtą savo pasirinkimą. „Auksine žuvele“ vadinta čempionė atvirauja, kad mintys apie pertrauką, karjeros pabaigą ją lankė jau kurį laiką. Plaukikė atskleidė ne tik tai, kuo gyvena šiandien, bet ir ateities planus.

R. Meilutytė pasakoja, kad po devynerių metų pertraukos vėl grįžusi gyventi į gimtąjį Kauną susiduria su daugybe iššūkių. „Reikia vėl priprasti prie gyvenimo Lietuvoje. Reikia susikurti kasdienybę, tuos pačius santykius su žmonėmis, draugystes, ryšius. Visa tai man čia negyvenant buvo atitolę. Dabar vėl grįžau, noriu stiprinti ryšius su artimais žmonėmis, su kuriais neteko praleisti daug laiko per pastaruosius metus“, – kalba sportininkė.

Kiekvienas laidos „Gyvenimo spalvos“ herojus dienai pasineria į savanorišką, jam nepažintą veiklą. Rūta Meilutytė tapo autizmo spektro sutrikimą turinčio Kęstučio asmenine asistente. „Kiaurą parą būti su tokiu vaiku yra didžiulis iššūkis kiekvienai šeimai. Net psichologiniais tyrimais nustatyta, kad neįgalaus vaiko auginimas prilygsta buvimui karo zonoje, vykstant atviriems karo veiksmams“, – atskleidė Kęstučio mama Kristina Žebrauskienė.

„Vakar išėjau vedžioti šuns ir pagalvojau, kad būtų puiku, jeigu kas nors vakare ateitų ir išeitų su Kęstučiu į kiemą. Vieno jo į lauką niekada nepaleisiu – jį reikia prižiūrėti, jis neturi savisaugos jausmo, jį reikia saugoti nuo kitų vaikų – jie žiaurūs“, – pasakojo K. Žebrauskienė.

„Jei išeisiu su juo į lauką, liks nedaryta vakarienė, netvarkyti namai, nesužiūrėti kiti kampai. Tokios galimybės tiesiog atsikvėpti, nueiti į parduotuvę, pas gydytoją, galiausiai galimybė dirbti išlaisvina. Jautiesi kitu žmogumi, iškrenti iš kasdienybės rūpesčio, kad ir koks sunkus būtų darbas“, – apie sunkumus, kuriuos gali padėti išspręsti savanoriai, kalbėjo Kęstučio mama. Ji užsiminė, kad didžiule pagalba taptų net asistentas, galintis vaiką pervežti iš vieno užsiėmimo į kitą, jį palydėti iki specialistų.

„Man patinka savanoriauti, kur galiu. Manau, labai gera idėja visiems žmonėms nors kartą per metus pabandyti pasavanoriauti, padėti kitam be atlygio. Gera kažkam padėti savo keliomis valandomis pabuvimo su kažkuo – su senu žmogumi ar su vaikais – ar materialine parama. Man atrodo, savanorystė – vienas geresnių dalykų, ką mes, žmonės, galime padaryti“, – mintimis dalijasi R. Meilutytė.

Nauja LRT laida „Gyvenimo spalvos“ – ypatingas projektas, kviečiantis daug pasiekusius Lietuvos žmones dienai tapti savanoriais. Pasinėrę į vis kitokias veiklas, jie ne tik susitiks su likimo ne taip gausiai apdovanotais žmonėmis, bet ir iš naujo susipažins su savimi.

Nuotraukos Roberto Razmos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top