Pradinis / Žmonės / Šarūnas Jasikevičius: „Nuo mano vaikystės Kaunas labai pasikeitė“

Šarūnas Jasikevičius: „Nuo mano vaikystės Kaunas labai pasikeitė“

Kaune gimęs ir augęs „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius prieš kelerius metus po ilgų klajonių po užsienį sugrįžo namo. Atviras pokalbis su vienu garsiausių šalies krepšininkų apie pokyčius mieste, mieliausias Kauno vietas ir sprendimą rašyti autobiografinę knygą.

Koks Jūsų santykis su Kauno miestu?

Kaune gimiau ir augau. Jame yra gerai, nes viskas pažįstama. Kai turiu laisvo laiko, praleidžiu jį senamiestyje. Pastaruoju metu jis tikrai atgijo ir yra daugiau vietų, kur galima nueiti ir pabūti. Matau didžiulį skirtumą tarp to, kaip Kaunas atrodė mano vaikystės metais, kai nebuvo tokių galimybių, ir to, kaip atrodo dabar.

Be kokių vietų neįsivaizduotumėte Kauno?

Išskirčiau Vilniaus gatvę, Rotušės aikštę. Smagu pasivaikščioti Santakos parke, ypač jeigu nori išsivalyti galvą ir pabūti gryname ore. Labai gera vieta yra Ąžuolynas. Šioje aplinkoje sportuodavau ir praleisdavau daug laiko. Taip pat daug prisiminimų – ir gerų, ir sunkių − susiję su Kauno sporto hale ir Dainų slėniu, nes pačios sunkiausios treniruotės vykdavo būtent Dainų slėnyje. Kaune yra nemažai tokių vietų, bet man smagiausia senamiestyje.

Ką laikote savo didžiausiu pasiekimu sporte?

Kalbant apie titulus, tai 2003 metų Europos čempionato auksą, iškovotą su Lietuva.

Ar yra kauniečių, kurie Jums − autoritetai?

Kai buvau vaikas, Kaune nelabai buvo iš ko rinktis. Būdavo arba „Žalgiris“, arba „Žalgiris“. Tokie vyrai, kaip Arvydas Sabonis, Rimas Kurtinaitis, Valdemaras Chomičius, Sergėjus Jovaiša, Gintaras Krapikas buvo mano idealai, į kuriuos stengdavausi lygiuotis.

Ar esate paskyręs pasimatymą Laisvės alėjoje prie fontano?

Prie fontano – ne (juokiasi). Labai anksti, būdamas 17 metų, išvažiavau į Ameriką. Senamiestyje gal ir esu kokį paskyręs, bet prie fontano ne.

Kaip kilo mintis išleisti autobiografinę knygą?

Tokią idėją turėjau jau seniai. Pradžioje gal kiek spyriojausi, bet baigus karjerą ji tapo artimesnė. Tai buvo vienas iš dalykų, kuriuos norėjau padaryti jau vien dėl to, kad to labai trūko mano vaikystėje.

Koks būtų Jūsų palinkėjimas kauniečiams ir Kauno miestui?

Pats didžiausias palinkėjimas būtų ir toliau eiti tuo keliu, kuriuo dabar eina Kaunas. Per pastaruosius metus aš tikrai pajaučiau Laisvės alėjos ir senamiesčio atgimimą. Kauniečiams linkiu daugiau investuoti į mūsų miestą, padaryti jį naujovišką ir kad viskas eitųsi taip, kaip pastaruoju metu.

www.kaunas.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top