Pradinis / Sportas / Simas Bertašius pagerino Lietuvos rekordą

Simas Bertašius pagerino Lietuvos rekordą

Ketvirtadienį Ostravoje (Čekija) vykusiose „World Athletics“ sidabrinio turo „Czech Indoor Gala“ lengvosios atletikos varžybose sėkmingai pasirodė bėgikas Simas Bertašius. 28-erių lengvaatletis distanciją įveikė per 3 min. 38,32 sek. ir net 3,74 sek. pagerino sau pačiam priklausiusį rungties Lietuvos uždarų patalpų rekordą.

Simas Bertašius. Alfredo Pliadžio nuotr.

Bėgikas taip pat įvykdė kovo 18–20 dienomis Belgrade (Serbija) vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionato normatyvą, kuris lygus 3 min. 39 min.

„Neplanavau, kad sezonas truks iki pat pasaulio čempionato. Tačiau norėjosi pagerinti savo asmeninį pasiekimą: pernai to padaryti nepavyko, pritrūkdavo vos kelių dešimtųjų, šimtųjų, tad tas rekordas toks pat liko nuo 2020-ųjų, – komentavo S. Bertašius. – Bėgau pagal planą, tempą diktavęs bėgikas žadėjo pirmą kilometrą nubėgti per 2 min. 24 sek., panašiai ir buvo. Bėgau grupės gale, bėgimas buvo tikrai greitas.“

Finišo liniją varžybose Čekijoje lietuvis kirto ketvirtas. Nugalėtoju tapo britas Elliotas Gilesas (3 min. 35,93 sek.), o tarp jo ir mūsiškio įsiterpė belgas Ismaelis Debjani (3 min. 36,38 sek.) bei norvegas Ferdinandas Kvanas Edmanas (3 min. 37,39 sek.).

Beje, iki šių varžybų S. Bertašius manieže neatliko nė vienos treniruotės. Iš kelias savaites trukusios stovyklos Portugalijoje jis grįžo tik šį pirmadienį.

„Šiais metais net nebuvau įėjęs į jokį maniežą, nedariau jame nė vienos treniruotės. Tris savaites treniravausi Portugalijoje ir pratinausi prie stadiono. Bet jei bėgi gerame manieže, nėra didelio skirtumo. Tai, kad dar nebuvau bėgęs manieže, įnešė nežinomybės. Grįžus iš Portugalijos buvo treniruočių diena, bet pasirinkau bėgtakį, bėgimą šaligatviais. COVID-19 atvejų skaičius nedžiugina ir nevilioja eiti į maniežą“, – teigė S. Bertašius.

Lietuvio užfiksuotas rezultatas šį sezoną pasaulyje yra aštuntas. Pagal „World Athletics“ taškų skaičiavimo lentelę mūsiškio laikas įvertintas 1180 taškų, o tai pranoksta net ir jo geriausią pasiekimą stadione (3 min. 37,38 sek. – 1142 tšk.).

„Ar šis rezultatas geresnis nei pasiektas vasarą? Be abejo. Nežinau, kaip sudaromi normatyvai, bet į pasaulio čempionatą Belgrade galima patekti dvejopai – arba 3 min. 39 sek. bėgti viduje, arba 3 min. 33 sek. stadione. Skaičiai labai gražūs, džiaugiuosi, kad pavyko įvykdyti normatyvą ir prisijungti prie negausios komandos, – sakė S. Bertašius. – Gal per mėnesį niekas nepasikeis ir čempionate startuosiu geros sportinės formos. Žiema nėra labai svarbi, tačiau norisi į savo reitingą įtraukti keletą gerų rezultatų ir ramiau laukti vasaros.“

Beje, bėgiko pasirengimą žiemos sezonui sujaukė kelio trauma, dėl kurios jis neišvyko į suplanuotą treniruočių stovyklą Maroke.

„Pasiruošimą šiek tiek stabdė mini trauma, mėnesiui buvo nutrūkusios įprastos treniruotės, dominavo krosai, lengvi pasibėgiojimai. Labiausiai reikia dėkoti treneriui, kuris sužinojęs apie traumą pasakė: „Ko jaudiniesi, pailsėjęs bėgi dar geriau.“ Taip ir buvo. Specialistų dėka pavyko atsigauti ir federacijos dėka ekspromtu išvykti į kitą stovyklą. Tai davė rezultatą“, – sakė Juozapo Garalevičiaus auklėtinis.

Tai – jau trečias olimpinės rungties Lietuvos uždarų patalpų rekordas šią žiemą. Sausį 200 m rekordą pagerino Gediminas Truskauskas (21,25 sek.), vakar – 400 m bėgusi Modesta Morauskaitė (52,02 sek.).

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top