Šiandien labiau nei bet kada dėmesio sulaukia skandinaviški baldai. Tikriausiai galite pagalvoti apie dešimtis kūrinių, kuriems didelę įtaką padarė amžiaus vidurio modernioji tendencija. Tačiau didžioji dalis to, ką vadiname amžiaus vidurio moderniais baldais, iš tikrųjų yra skandinaviški baldai.
Modernizmas buvo kultūrinis judėjimas, prasidėjęs Skandinavijoje XIX amžiaus pabaigoje. Judėjimo Skandinavijoje tikslai buvo sukurti dizainą, kuriuo galėtų džiaugtis plačioji visuomenė, kartu akcentuojant minimalizmą ir funkcionalizmą – dvi koncepcijas, kurioms didelę įtaką padarė socialiniai pokyčiai, įvykę Europoje pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui. Tačiau terminas „skandinaviškas dizainas“ iš tikrųjų kilęs iš dizaino parodos, kuri keliavo po JAV ir Kanadą nuo 1954 iki 1957 m.
Pagrindinis skandinaviško dizaino principas – sukurti harmoniją su aplinka ir kurti ilgaamžius daiktus. Juo siekiama pagirti meną gerai gyventi, propaguojant paprastą namų aplinką, pripildytą kokybiškų daiktų ir skatinantį nesuvaržytą gyvenimo būdą, kuriame nėra perteklinio vartojimo.
Tai svarbu ir asmeniui, nes namų aplinka, skatinanti gerai gyventi, yra vis svarbesnė šiuolaikinio gyvenimo spaudimo atsvara, ir planetai, nes ji meta iššūkį siaučiančiam vartotojiškumui ir gilina mūsų ryšį su gamta.
Šiandien modernūs baldai yra populiaresni nei bet kada, todėl svarbu atsižvelgti į tikslias priežastis. Keletas pagrindinių elementų išskiria skandinaviškus baldus iš kitų regionų baldų ir prisidėjo prie šio stiliaus populiarumo. Tarp jų:
Šviesesnių spalvų mediena: skandinaviški baldai remiasi medžio masyvu, kad būtų užtikrinta puiki atrama ir ilgaamžiškumas. Paprastai šiems dizainams sukurti pasirenkamos šviesesnės spalvos mediena, tokia kaip uosis, kad medžiagos išsiskirtų kaip svarbios dizaino savybės.
Subalansuotos proporcijos ir švelnios linijos: skandinaviškuose balduose naudojamos subalansuotos proporcijos ir švelnios linijos, kad būtų sukurtas moderniems namams ypač tinkamas vaizdas. Šios proporcijos taip pat atspindi tai, kad kūriniai sukurti taip, kad būtų funkcionalūs.
Lengvumas: nuo apmušalų audinių iki skandinaviškuose balduose aptinkamų įmantrių formų – bendrai baldų išvaizdai būdingas lengvumas. Dėl to kiekvienas atrodo unikalus ir išskirtinis, tampa akį traukiančiu kambario akcentu, nesvarbu, kur baldas yra.
Partnerio turinys