Pradinis / Aktualijos / „Sušildyk Ukrainą“: kviečia padėti be elektros ir šilumos likusiems ukrainiečiams

„Sušildyk Ukrainą“: kviečia padėti be elektros ir šilumos likusiems ukrainiečiams

Rusija raketų atakomis sugriovė didelę dalį Ukrainos energetikos infrastruktūros, dėl to milijonai šalies gyventojų žiemos akivaizdoje išgyvena elektros, šilto vandens ir šilumos savo būstuose stygių. Siekdami jiems padėti, „Stiprūs kartu“ bei Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) rengia paramos iniciatyvą „Sušildyk Ukrainą“. Pagrindinis jos tikslas – surinkti lėšų elektros generatoriams ir dyzeliniams šildytuvams. 

Visa surinkta ir įsigyta įranga bus gabenama į Ukrainos bendruomenės centrus, kuriuose elektros negaunantys gyventojai galės pasišildyti, gauti šilto maisto, pasinaudoti interneto ryšiu, įkrauti prietaisus ir pabūti kartu šilumoje bei šviesoje. 

Kultūros įstaigos virto susitelkimo centrais 

„Karo pradžioje mūsų tikslas buvo padėti Ukrainos karo pabėgėliams gauti laikiną būstą Lietuvoje. Į mūsų kvietimą atsiliepė daugybė neabejingų Lietuvos gyventojų ir bendromis pastangomis sugebėjome priimti dešimtis tūkstančių žmonių.

Tačiau dabar matome, kad galimybės pabėgėliams pasiūlyti būstą jau beveik išsemtos. Negalėdami pasiūlyti namų šilumos Lietuvoje, norime tos šilumos atvežti iš Lietuvos ‒ žiemai atėjus, ukrainiečiams ji tapo itin reikalinga. Matydami, kas vyksta Ukrainoje, supratome, kad reikia skubiai padėti be šilumos ir šviesos likusiems žmonėms, tad nutarėme plėsti savo veiklą“, ‒ sako vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių Edmundas Jakilaitis.

Iniciatyva „Sušildyk Ukrainą“ vykdoma kartu su LNDM. Muziejaus vadovas Arūnas Gelūnas pasakoja, kad dabar beveik visi muziejai Ukrainoje savo eksponatus paslėpė ar laikinai saugoti išvežė į užsienį, o atsilaisvinusios patalpos virto bendruomenės centrais.

„Čia ateina žmonės, kad kartu padėtų kariams: pina maskuojamuosius tinklus, mezga kojines, lieja apkasų žvakes. Organizuojamos ir psichologų konsultacijos.

Po atakų prieš civilinę miestų infrastruktūrą šios erdvės tampa vietomis, kur galima gauti elektros, šilumos, šilto maisto. Muziejai taikos metu jungia žmones per kultūrą, karo Ukrainoje metu jie tampa vieta, jungiančia žmones kartu dirbti ir dalintis tokiais pamatiniais dalykais kaip šiluma, ryšys su pasauliu, šviesa ir bendrystė“, ‒ teigia A. Gelūnas. 

Generatorių paklausa didesnė nei pasiūla 

„Sušildyk Ukrainą“ tikslas – surinkti lėšų ir nupirkti kuo daugiau generatorių ir dyzelinių šildytuvų. Pirmąją jų partiją „Stiprūs kartu“ nupirko už anksčiau gyventojų ir verslų suaukotas lėšas. Tačiau lėšų visam reikiamam skaičiui generatorių organizacija neturi, todėl kviečia gyventojus ir verslus vėl suremti pečius svarbiai iniciatyvai.

Gruodžio 1 d. išvežta pirmoji tikslinės humanitarinės pagalbos partija. Akcijos organizatoriai iki Kalėdų tikisi nupirkti ir šąlantiems ukrainiečiams perduoti dar 400 generatorių ir šildytuvų.

Akcijai „Sušildyk Ukrainą“ galima aukoti paskambinus trumpuoju numeriu 1409 – skambučio kaina 5 eurai ‒ arba pavedimu į „Stiprūs kartu“ sąskaitą LT387044090101401806. VšĮ „Stiprūs kartu“ įmonės kodas: 305674792.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top