Pradinis / Aktualijos / Susisiekimo ministerija kviečia dovanoti dviračius ukrainiečiams

Susisiekimo ministerija kviečia dovanoti dviračius ukrainiečiams

Susisiekimo ministerija inicijuoja gerumo akciją „#DviratisUkrainai“ – nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (neturinčius didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams taip pat reikalingi dviračių aksesuarai bei kitos jų dalys – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės.

Šios gerumo akcijos metu dviračiai bus renkami ir kaupiami visoje Lietuvoje, o pavasarį iškeliaus į Ukrainą. Prie akcijos prisideda didžiausios Lietuvos susisiekimo sektoriaus įmonės bei socialiniai partneriai. Dviračiai bus priimami 25 taškuose visoje šalyje. Jų sąrašą ir kontaktus rasite teksto pabaigoje.

Dėl Rusijos karo Ukrainoje reikšminga susisiekimo infrastruktūros dalis šioje šalyje yra sunaikinta. Automobiliams, viešojo transporto priemonėms daugelyje vietų nėra tinkamos infrastruktūros, dalis viešojo transporto yra perduota kitiems Ukrainos regionams, organizuojantiems žmonių evakuaciją.

„Sugriautuose miestuose, miesteliuose ir kaimuose ukrainiečiams dviračiai tampa išsigelbėjimu: jiems nereikia ypatingos infrastruktūros, degalų, kurių trūkumas Ukrainoje jaučiamas. Bet to, dviračiais naudotis galima kone ištisus metus.

Dviračiai padeda ukrainiečiams tapti mobilesniems, ypač kaimiškose vietovėse, todėl šia akcija visoje Lietuvoje norėtume surinkti kiek galima daugiau dviračių tiek vaikams, tiek suaugusiesiems“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Dviračiai Ukrainos gyventojams būtini judėti į aplinkines gyvenvietes maisto ar vandens, medicininės pagalbos, jais patogu pasiekti viešas vietas, taip pat teikti reikiamą humanitarinę pagalbą.

Akcijos „#DviratisUkrainai“ metu surinktos priemonės pavasarį pasieks įvairių Ukrainos miestų ir jų apylinkių gyventojus.

Susisiekimo ministerija taip pat bendradarbiauja su Europoje aktyviai veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis „BikesForUkraine“ ir „Bikes4Ukraine“. Abi šios organizacijos kartu su Ukrainoje veikiančiomis kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis rūpinasi dviračių tiekimu į Ukrainą ir tuo, kad priemonės pasiektų patikimas rankas. Tokios sėkmingos dviračių akcijos jau vyko Danijoje, Nyderlanduose.

Bendradarbiaudama su Ukrainos nevyriausybinėmis organizacijomis, Susisiekimo ministerija sukūrė logistikos maršrutą iš Lietuvos į Ukrainą. Nuo Rusijos sukelto karo pradžios ministerija organizuoja ir koordinuoja nenutrūkstamą pagalbos priemonių Ukrainai iš Lietuvos logistiką. Šiuo metu ten daugiausia keliauja elektros generatoriai, maistas, vaistai.

Jeigu dviračių ir jų dalių priėmimo vietų sąraše nerasite patogios vietos arba turite kitų klausimų ar pasiūlymų, susisiekite el. paštu dviratisukrainai@sumin.lt.

Įsitraukti į gerumo akciją  „#DviratisUkrainai“ kviečiami ir verslo atstovai.

Vietas, į kurias galite pristatyti dviračius bei paskiras jų dalis, ir kontaktinius asmenis rasite čia: https://sumin.lrv.lt/lt/naujienos/dviratisukrainai-susisiekimo-ministerija-kviecia-dovanoti-dviracius-ukrainieciams

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top