Pradinis / Aktualijos / Terapinį prietaisą ir įpročių keitimo programėlę sukūrusiems lietuviams atsiveria Europa

Terapinį prietaisą ir įpročių keitimo programėlę sukūrusiems lietuviams atsiveria Europa

Daugiau nei 4 proc. žmonių visame pasaulyje, perkopusių 40 metų ir vyresnių, kenčia nuo esencialinio tremoro – nevalingo rankų drebėjimo. Medicinos technologijų startuolis, įsikūręs Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų bendruomenėje, šį vasarį įgijo rankų drebėjimą mažinančio medicininio įrenginio CE0197 bei įmonės EN ISO 13485:2016 sertifikatus. Po penkerius metus trukusio produkto prototipavimo ir testavimo etapo „Vilim ball“ kamuoliukas, kuris pasitelkus dirbtinio intelekto valdomus mechaninius virpesius sumažina rankų drebėjimą, pradeda oficialią kelionę į Europos ir Azijos rinkas. 

„Vilimed“ komanda

Ilgalaikiam poveikiui  gyvenimo būdo keitimo programėlė  

„Sertifikatas reiškia, kad prietaisas yra saugus ir efektyvus naudoti sergantiems esencialiniu tremoru, atitinka visus jam, kaip medicinos prietaisui, taikomus standartus. Dabar prietaisą galės įsigyti ir naudoti gydymo įstaigos ir tai atveria plėtros galimybes tarp medicinos prietaisų platintojų. Tai leis pradėti produkto realizaciją Europos Sąjungos, Vidurio Rytų ir Balkanų rinkose“, – sako „Vilimed“ startuolio kūrėjas dr. Mantas Venslauskas.  

Medicinos technologijų startuolio kokybės valdymo sistemos sertifikatas pagal EN ISO 13485:2016 standartą komandai leis sertifikuoti ir kitus įmonės kuriamus produktus, pavyzdžiui, „Vilimap“ mobiliąją programėlę, skirtą ugdyti gyvenimo būdo įpročiams, kurie leistų sumažinti rankų tremorą. 

„Remiantis tyrimais, tremoro intensyvumas labai priklauso nuo elementarių gyvenimo būdo sudedamųjų dalių, tokių kaip fizinis aktyvumas, mityba, miego trukmė, kofeino vartojimas. Sukūrėme mobiliąją programėlę, kuri padeda ugdyti šiuos sveiko gyvenimo įpročius ir taip valdyti šią daug nepatogumų sukeliančią ligą“, – teigia dr. M. Venslauskas.

Startuolio komanda siekia automatizuoti šią programėlę, sujungti ją su „Vilim ball“ terapiniu įrenginiu ir pritaikyti esencialinio tremoro stebėsenai bei kontrolei, įtraukti į šį procesą ir gydytojus neurologus. 

„Vilim ball“ kamuoliukas

Prietaiso gamyba – Lietuvoje   

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusios komandos, kurią neseniai papildė daugiau nei 20 metų medicinos prietaisų platinimo tarptautinėse rinkose patirties turintis plėtros projekto vadovas, artimiausiuose planuose – serijinė prietaiso gamyba. Pirmąsias iki 1000 vienetų partijas lietuviai viliasi pagaminti patys, vėliau pastiprinimo ieškos bendradarbiaudami su Lietuvių kompanijomis. 

Lauko teniso kamuoliuką primenantis įrenginys sulaukė didelio susidomėjimo neurologų bendruomenėse tiek Lietuvos didžiųjų miestų universitetinėse ligoninėse, tiek JAV, Kazachstano ir Rusijos klinikose, išbandžiusiose testinius įrenginius. Su lietuvių sukurtu prietaisu nuo esencialinio tremoro kenčiantis žmogus gali kur kas lengviau pasirūpinti savimi, atlikti ruošos darbus, pavalgyti.

Gimė iš mokslinių tyrimų lauko  

„Produkto idėja kilo rašant mokslų daktaro disertaciją apie virpesių technologijas, jų pritaikymą gydant reumatinį artritą. Pradėję bendradarbiauti su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto neurologais ėmėme analizuoti, kaip virpesių terapija padeda sumažinti rankų drebėjimą – esencialinį tremorą. Išbandėme įvairius dažnių diapazonus, o vėliau subūrę stiprią komandą ir testuodami savanorius sukūrėme technologiją, kuriančią didžiausią pridėtinę vertę jos vartotojams – efektyviausiai mažinančią tremorą“, – startuolio pradžią prisiminė dr. M. Venslauskas.  

Remiantis savo noru įrenginį išbandžiusių žmonių atsiliepimais, įrenginys gali būti sėkmingai naudojamas rankų drebėjimui mažinti, ypač prieš atliekant tokius procesus kaip valgymas, rašymas ar kita veikla, kuriai atlikti svarbus rankų stabilumas.

Startuolis tikisi pritraukti ir plėtrai Europos rinkoje skirtų rizikos kapitalo investicijų, nes produkto pritaikomumo potencialas itin didelis. Ateityje viliamasi terapinį įrenginį pritaikyti sergantiems Parkinsono liga. Dar prieš porą metų „Vilimed“ komanda dalyvavo Italijos farmacijos kompanijos „Zambon“ verslo akceleravimo programoje ir pritraukė 50 000 Eur investiciją. Su šia farmacijos kompanija įmonė „Vilimed“ dirba iki šiol ir greitu metu planuoja pradėti bandomuosius tyrimus su Parkinsono ligoniais Ispanijoje. 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top