Pradinis / Žmonės / TV3 vadovė L. Blaževičiūtė – apie tai, ar įmanoma derinti motinystę ir karjerą

TV3 vadovė L. Blaževičiūtė – apie tai, ar įmanoma derinti motinystę ir karjerą

Vienos bendros nuomonės, ar įmanoma suderinti motinystę ir karjerą, nėra. Visuomenėje vis dar labai gajus požiūris, kad šeima ir karjera nesuderinama, tačiau ne vyrų, o būtent moterų klausiama, kaip jos suderina šiuos du dalykus. Tokio klausimo Laura Blaževičiūtė, TV3 generalinė direktorė, prisipažįsta nemėgstanti, tačiau vis dar su juo susiduria, nes stereotipai apie moterų vietą pasaulyje yra labai stiprūs.

Ji įrodė esanti stipresnė už visus stereotipus ir sustabarėjusį mąstymą. Baigusi mokslus, būdama vos 20-ies, parašė laišką švedų bendrovei, TV3 televizijos savininkei, kad nori dirbti šioje televizijoje. Atkakliai dirbdama ir siekdama savo tikslo, sulaukusi 27 metų L. Blaževičiūtė tapo televizijos kanalo TV3 vadove, tačiau ir tai nėra vienintelė jos veikla.

Šio sekmadienio laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovė L. Blaževičiūtė – dviejų puikių vaikų mama, Veiklių moterų asociacijos, kurios tikslas – siekti keisti visuomenės požiūrį į moters vaidmenį visuomenės gyvenime, lyderė.

„Mūsų tikslas – siekti realių pokyčių, kad moterims būtų sudarytos sąlygos derinti šeimą su karjera, kad mažėtų atotrūkis tarp moterų ir vyrų atlygio. Juk kas atsitinka – per tą laiką, kol moteris augina vaikus, priima sprendimą praleisti vienus ar dvejus metus iš pradžių su vienu, paskui su kitu vaiku, per 10 metų atlyginimo atotrūkis ima siekti daugiau kaip 20 proc. ir niekada nebesusilygina. Vadinasi, moteris, pasirinkdama motinystę, tam tikra prasme pasirenka blogesnę savo finansinę situaciją“, – sako L. Blaževičiūtė, kuri laidos žiūrovams atskleis, kokį kelią, gimus vaikams, pasirinko pati.

Būti mama

Turbūt kiekviena mama sutiks, kad tik pati susilaukusi vaikų suprato, ką reiškia motinos meilė. „Atsirado jausmas, kad mama nėra savaime suprantama. Aš supratau, kad yra labai sunku būti mama. Didelė atsakomybė yra auginti vaikus ir yra momentų, kai tikrai labai sunku, – atvirauja moteris, lygindama savo ir savo tėvų patirtį auginant vaikus. – Iš vaikystės įspūdis – jie visada buvo pasiruošę dėl manęs padaryti viską. Aš neprisimenu, kad jie būtų buvę pavargę ar mane atstūmę. Aš visada jaučiau jų palaikymą.“

Tokia ji yra ir savo vaikams – išnaudoja kiekvieną laisvą akimirką, kad pabūtų su jais, net ir labiausiai pavargusi sėda žaisti stalo žaidimų ir tokiu būdu pati atsigauna.

Dirbanti mama

TV3 vadovė paneigia ir dar vieną gajų stereotipą – kad moteris, turinti vaikų, dirba prasčiau. „Aš jaučiu, kad mano veikla tapo daug efektyvesnė, man yra gerokai lengviau priimti sprendimus, nes kai augini vaikus, tų sprendimų priimti reikia nuolat ir dažnai iškyla nenumatytų situacijų. Dėl to išmoksti labai efektyviai reaguoti į jas ir priimti sprendimus. Man atrodo, kad ta mano patirtis persikelia ir į darbą, kur aš tikrai mažiau abejoju ir mažiau svarstau, nes dažnu atveju tiesiog nėra laiko“, – dalijasi savo patirtimi moteris.

Ji pastebi, kad tokius bruožus – organizuotumą, laiko vertinimą, drąsą ir gebėjimą prisiimti atsakomybę – turi ir kitos televizijos kanale besidarbuojančios moterys, kurios turi vaikų.

Nepamiršti moters savyje

Ne paslaptis, kad neretai mamos ne tik nustumia į šalį karjerą, bet ir pamiršta save kaip moteris. Buitis, darbas, laiko stygius ar nuovargis – priežasčių tam gali būti begalė, tačiau net tai nėra pasiteisinimas pamiršti savo pomėgius bei moteriškumą. Juk ne veltui sakoma – laiminga mama, laiminga šeima. Tad, anot L. Blaževičiūtės, būtina rasti laiko sau, savo pomėgiams ir veiklai, nesusijusiai su motinyste ar karjera. Išmokti mylėti save, savimi žavėtis kiekvieną minutę.

Jai pačiai užsimiršti, persiorientuoti ir atsipalaiduoti padeda intensyvi fizinė veikla. „Kai aš bėgu, plaukiu, slidinėju arba važiuoju dviračiu – manęs tuo metu nėra darbe. Mane tai veikia kaip tam tikra meditacija. Todėl noriu to krūvio, užsimiršti, aš taip pailsiu“, – pasakoja moteris.

Net ir namuose ji mėgsta pasipuošti, pasidažyti, tam nereikia jokių ypatingų progų, juk, kaip pati sako, daro tai ne dėl renginio, ne dėl fotografų ar kitų žmonių, o dėl savęs.

„Labiausiai norėčiau palinkėti prisiminti, pagalvoti apie save. Rasti laiko sau, nes nieko nenutiks, jeigu nepagaminsite kokios vakarienės ar kažką išbrauksite iš savo rutinos, susijusios su vaikais. Mamos laimė, linksmumas persiduoda ir vaikams. Labai svarbu, kad mes pačios mokėtume tai susikurti ir nelauktume, kol mums tai sukurs vaikai ar vyras. Todėl saugokite, mylėkite save, rūpinkitės savimi ir prisiminkite, kad mes esame ne tik mamos, bet ir moterys“, – laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovėms linki TV3 vadovė L. Blaževičiūtė, puikiai žinanti, ką reiškia būti mama, vadove ir žmona.

Norintys daugiau sužinoti apie šios stiprios moters požiūrį į motinystę, karjerą, išgirsti apie jos silpnybes ir baimes kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ TV3 kanalu šį sekmadienį 10 val.

Jausmų puokštė – mamai

Pačias jautriausias gyvenimo akimirkas lydi gėlės. Tačiau moterims jautriausia akimirka yra tuomet, kai jos tampa motinomis. Todėl šį sekmadienį, švenčiant Motinos dieną, laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė pakvies žiūrovus prisiminti savo mamas, išsakyti joms gražiausius žodžius ir, žinoma, dovanoti pačias nuostabiausias gėles.

Ji sukurs gaivią, šviesią, švelnių spalvų puokštę, kurioje harmoningai derės visa žiedų ir žalumos paletė: gvazdikai, kalijos, astrancijos, rožės, gerberos, ripsaliai. Iš floristinių vielučių sukurto karkaso vidurys bus dekoruotas siūlais, karkaso šonus papuoš  skeletono lapai. Šalia jų savo vietą ras ir žiedai, kurie kartu sukurs švelnumo ir trapumo įspūdį.

Ši floristikos dizainerės sukurta puokštė, primenanti saulėgrąžą, įteikta kartu su šilčiausiais žodžiais, nustebintų bet kurią mamą. Svarbiausia, kad puokštė būtų kuriama su meile.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top