Pradinis / Šeima ir sveikata / Vaikiškos lovos: kaip išsirinkti?

Vaikiškos lovos: kaip išsirinkti?

Tinkamos vaikiškos lovos išrinkimas kelia galvos skausmą ne vieniems būsimiems ar naujai jais tapusiems tėveliams. Siekiant, kad lovelė būtų kuo geresnė, reikia itin atsakingai įvertinti visus su jos pirkimu susijusius aspektus. Šiame straipsnyje surinkome patarimus bei vertinimo kriterijus, kurie padės išrinkti tinkamiausią lovelę savo mažyliui ar mažyliams. Patarimai išskirti į dvi grupes – skirtus renkant loveles kūdikiams ir skirtus renkant lovas vyresniems vaikams, jau išaugusiems savo pirmąją lovelę.

Vaikiškos lovos
Nuotrauka Ömürden Cengiz iš Unsplash.com

Lovos kūdikiams

Jei renkate lovelę kūdikiui, šioje straipsnio dalyje rasite patarimų ir kriterijų, skirtų būtent joms. Patarimų, kaip išsirinkti vyresnių vaikų lovelę, rasite kiek žemiau.

Saugumas

Pirmas dalykas, kurį reikia užtikrinti perkant lovelę kūdikiui, – saugumas. Štai ką reikia įvertinti:

  • Jokių aštrių kampų. Visi lovelės kampai turi būti suapvalinti, neturi būti jokių aštrių kampų ar briaunų.
  • Tvirta ir neklibanti. Užtikrinkite, kad visos lovelės detalės gerai sutvirtintos, nekliba, nejuda, o dugnas laikosi tvirtai.
  • Tinkami grotų tarpai. Kad vaiko galvytė neužstrigtų tarp grotelių, tarpai tarp grotelių turi būti ne mažesni nei 7 centimetrai.
  • Saugūs dažai ar lakas. Įsitikinkite, kad lovelės dažai ar lakas yra nekenksmingi vaiko sveikatai. Kūdikiai dažnai linkę kramtyti tai, kas aplink, ir lovelė tikrai ne išimtis, tad netinkami lovelės dažai ar lakas gali tapti problema. Tinkamiausi dažai – vandens pagrindo, nes yra visiškai nepavojingi.

Lovelės medžiagos

Rinkdamiesi vaikišką lovelę, galite išsirinkti ją iš daugybės medžiagų, tačiau geriausios – natūralios medienos. Iš šių turbūt pigiausios – pušies. Taip pat galite rasti lovelių iš beržo ar buko medienos, jos bus kiek brangesnės, tačiau nereiktų pamiršti, jog šios yra tvaresnės ir taip lengvai nesusibraižo.

Čiužinys

Kūdikio lovelės čiužinys turi būti tinkamo dydžio, neturi būti tarpų tarp jo ir lovelės rėmo. Jis taip pat turi būti tvirtas ir gana kietas, neįdumbantis nuo kūdikio svorio.

Ieškokite čiužinio, kuris pagamintas iš orui pralaidžių medžiagų, šios neleis mažyliui sukaisti.

Atkreipkite dėmesį, kad jei lovelės dugnas kilnojamas, čiužinys aukščiausioje pozicijoje turi būti ne aukščiau nei 30 centimetrų nuo viršutinės briaunos, o žemiausioje pozicijoje jis turėtų nusileisti ne mažiau nei iki tol, kol čiužinys bus 60 centimetrų nuo viršutinės lovos rėmo briaunos.

Vaikiškos lovos
Nuotrauka Nynne Schrøder iš Unsplash.com

Lovos mažiems vaikams

Kai vaikai paauga, laikas naujai lovai. Pagal kokius kriterijus reiktų ją išsirinkti?

Saugumas

Pirmiausia, žinoma, saugumas. Vaikiškos lovos turi būti žemesnės, kad būtų išvengta sužeidimų, jei vaikas iškristų. Galite įsigyti ir šonų apsaugas, kurios užtikrina, kad vaikas miegodamas neišsiris iš lovos. Kartais jos jau būna vaikiškos lovos komplekte, tačiau galima jų įsigyti ir atskirai.

Medžiagos

Tvirčiausios yra medinės lovos, tad geriausia jas ir rinktis. Jei lovos rėmas metalinis, itin atsargiai patikrinkite, ar visi varžtai vietoje ir ar detalės nejuda. Svarbu, kad lova nejudėtų ir nesugriūtų nuo vaiko laipiojimo.

Atkreipkite dėmesį ir į dažus bei laką, kuriuo padengta lova, rinkitės sveikatai nekenksmingus dažus, geriausiai tam tinka vandens pagrindo dažai.

Stilius

Nors vaikiškos lovos stilius ir nėra pagrindinis kriterijus ją renkantis, vis dėlto norisi, kad lovelė ne tik būtų tinkama miegui, bet ir derėtų prie kitų baldų ir tiek tėvai, tiek vaikas būtų patenkinti jos išvaizda. Rinkdamiesi spalvą, stenkitės rinktis mažiau stimuliuojančias spalvas, tam tinka tamsesnės spalvos ar švelnios pastelinės.

Nors norisi viską rinkti patiems, galite duoti kiek pasirinkimo laisvės ir savo mažyliui. Galbūt, gavęs progą išsirinkti savo naująją lovą, jis noriau sutiks joje miegoti net ir tada, kai galvoje suksis noras eiti žaisti.

Ieškote naujos vaikiškos lovos? Išsirinkite ją iš gausaus Senukai.lt asortimento ir tikrai nenusivilsite!

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top