Pradinis / Aktualijos / Vilniečiai sieks skaitymo rekordo

Vilniečiai sieks skaitymo rekordo

Projekto „Vilnius skaito“ sumanytojai gegužės 7 d. 18 val. kviečia visus, mylinčius knygas, prie Vilniaus geležinkelio stoties, kur šiuo metu yra įsikūrusi „Vilnius skaito & Vilnius Connect“ skaitykla. Siekiama skaitymui paruoštose vietose surinkti daugiausia skaitančių žmonių vienoje vietoje sostinėje ir oficialiai užfiksuoti rekordą, parodant visai Lietuvai, o gal net ir pasauliui, kad Vilnius yra skaitantis ir knygas mylintis miestas, o atsinaujinantis Stoties rajonas – bendruomeniškas ir atviras kultūrai.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Vilniaus geležinkelio stotyje ir jos prieigose įrengtose erdvėse sieksime rekordo, o po jo lauks susitikimai su mėgstamais rašytojais, rašančiais apie Vilnių, – Dariumi Pocevičiumi, Sonata Šulce, Mariumi Marcinkevičiumi, savo kūrybą skaitys jaunoji poetų ir rašytojų karta – Lina Buividavičiūtė, Greta Ambrazaitė, Marijus Povilas Martynenko, Mantas Balakauskas, Jurga Tumasonytė. 

Debiutuojančios rašytojos Lauros Švedaitės knygos „Laiškai hipokampui“ trumpuosius, kultūrinių nuorodų, humoro, ironijos prisodrintus tekstus – laiškus iš popieriaus išgyvendins džiazo atlikėja, kompozitorė, pianistė Ieva Baranauskaitė.

Vaikai kviečiami į kūrybines paršelių ir karvių gaminimo dirbtuves su gražiausios knygos vaikams „Sivužas“ iliustratore Lina Dūdaite! O kad būtų dar smagiau, aktorė Daiva Rudytė paskaitys keletą naujų istorijų apie Paršelio ir karvės Adelaidos nuotykius.

Draugų kompanijos, mokymo įstaigos, organizacijos kviečiamos burtis ir su knyga atkeliauti į knygų mylėtojų šventę. Skaitymo rekordo dalyviai gaus specialų „Skaitymo rekordininko“ diplomą, antspaudą į atsineštą knygą ir galės įsiamžinti prie fotosienos – knygos bei gauti savo nuotrauką atminimui. Visi renginio dalyviai bus vaišinami kava.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top