Pradinis / Aktualijos / Vilnius ruošiasi kviesti skiepytis gyventojus nuo 45 metų

Vilnius ruošiasi kviesti skiepytis gyventojus nuo 45 metų

Šią savaitę Vilniui tekusi „Pfizer-BioNTech“ („Comirnaty“) siunta ir vėliau papildytas vakcinų kiekis neužsibuvo – panaudotos visos miestui skirtos 46 tūkst. vakcinų. Šeštadienį rekordinis skaičius – 10 tūkst. – gyventojų buvo paskiepyta „Litexpo“ vakcinacijos centre.

Skiepytis buvo kviečiami visi 55 metų ir vyresni vilniečiai, taip pat pedagogai, abiturientai, lėtinėmis ligomis sergantys asmenys, kontaktinį darbą dirbantys gyventojai.  

Naujo vakcinacijos centro pajėgumas – iki 15 tūkst. vakcinų per dieną, jei veikia visos 50 kabinų. Rekordinis skaičius vakcinų čia buvo panaudotas gyventojams patogią dieną – šeštadienį. Užsiregistravo 10 122 gyventojai ir neatvyko tik vos daugiau nei 100.

„Tokio srauto suvaldymas yra nemenkas iššūkis, todėl norisi padėkoti ne tik čia dirbusiems Vilniaus poliklinikų darbuotojams, bet ir savanoriams – šauliams, skautams, Raudonojo Kryžiaus atstovams, – sakė Vilniaus miesto administracijos direktorė Lina Koriznienė. – Buvo pozityvi savaitė, jei ir toliau gausime pakankamai vakcinų ir sugebėsime naudoti jas tokia pat sparta kaip šią savaitę ar net greičiau, jau kiek daugiau nei po mėnesio Vilnius bus paskiepijęs 70 proc. gyventojų.“

Toliau judant tokia sparta, jau ateinančią savaitę planuojama kviesti skiepytis 45 metų ir vyresnius vilniečius. Kiekvienas gali sekti naujausią informaciją puslapyje https://vakcina.vilnius.lt/  ir nepraleisti savo galimybės. 

Skiepytis „Pfizer-BioNTech“ vakcina suskubę užsiregistruoti abiturientai į egzaminus galės keliauti ramiau, nes antrąjį šios vakcinos skiepą gaus dar prieš egzaminų sesiją. Verta žinoti, kad nepasiskiepiję abiturientai prieš vykdami laikyti egzaminų turės atlikti testus. 

Vilnius kitą savaitę turės 30 tūkst. vakcinų „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“). Užsiregistruoti arba užregistruoti artimąjį, draugą ar kaimyną per kelias minutes galima svetainėje https://vakcina.vilnius.lt/. Joje pateikiama ir visa naujausia informacija apie vakcinaciją Vilniuje.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top