Pradinis / Aktualijos / Vyriausybėje pasveikinti geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai

Vyriausybėje pasveikinti geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai

Liepos 26-ąją Vyriausybėje pagerbti abiturientai ir profesinių įstaigų absolventai, geriausiai išlaikę brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos bei tarptautinio bakalaureato diplomo programos egzaminus. Mokyklą baigusius jaunuolius pasveikinusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė palinkėjo neprarasti drąsos ieškoti unikalaus kelio.

„Klauskite, ieškokite, nebijokite abejoti, auginkite kritinį mąstymą, tačiau netapkite cinikais, ieškančiais ir gebančiais matyti tik tai, kas piktina. Tikiu, kad praturtinsite mūsų valstybę ir pasaulį panaudodami savo žinias, talentus ir nestandartinį mąstymą, atvirumą įvairovei ir kitoniškumui, pagarbą žmogaus orumui. Mes nesirenkame laiko, kada gimti ir gyventi, tačiau galime ir turime pasirinkti, kaip elgtis su turimu laiku. Linkiu niekada nepamiršti, kad tikra laisvė visada keliauja kartu su atsakomybe, o gyvenimas yra kelionė, kurioje būna įvairių laikotarpių. Niekada nepraraskite vilties, kad už laikinų nesėkmių debesų visai čia pat yra skaisti pergalių saulė. Tegul gyvenimo vėjas išskleidžia jūsų svajonių bures. Linkiu kiekvienam jūsų didžiausios sėkmės“, – sveikinimo kalboje sakė premjerė I. Šimonytė.

Abiturientų pagerbimo renginyje pasveikinti ir septyni mokslus Lietuvoje baigę jaunuoliai iš Ukrainos, turėję palikti savo gimtąją šalį dėl karo. Jie pelnė po vieną 100 balų įvertinimą Lietuvoje laikytuose egzaminuose.

Pasak premjerės I. Šimonytės, tai yra įkvepiantis pavyzdys – šiems jauniems žmonėms pavyko parodyti savo sugebėjimus ir puikiai išlaikyti baigiamuosius egzaminus nepaisant sudėtingų išbandymų, netikėtų ir niekam nelinkėtinų likimo posūkių.

Geriausius rezultatus pasiekusius abiturientus taip pat pasveikino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Ši šventė, šis mūsų susibūrimas yra padėka jums, mieli abiturientai, jūsų mokytojams, tėveliams už įdėtą darbą. Už tai, kad nepaslėpėte savo talentų ir juos kantriai auginote. Todėl jums atsiveria labai daug kelių. Išsinešate, ką esate sukaupę, – ne tik žinias, bet ir savo gebėjimus, darbštumą, atsakomybę, kūrybingumą. Viską, ko reikia ir reikės mūsų nuolat besikeičiančiame pasaulyje. O svarbiausia – pilietiškumo jausmą. Juk esame vieni dėl kitų. Tai ypač pajutome pavasarį, kai priėmėme ukrainiečius į savo šalį, į mokyklas. Džiaugiuosi, kad kartu su Lietuvos mokiniais šiandien sveikiname ir ukrainiečius šimtukininkus, puikiai išlaikiusius Lietuvos egzaminus“, – sakė ministrė.

Šiais metais tris ar daugiau 100 balų įvertinimus egzaminuose gavo 52 bendrojo ugdymo mokyklų abiturientai. Dar 129 abiturientai gavo po du šimtukus, 749 abiturientai – po vieną šimtuką.

Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top