Pradinis / Žmonės / Andrius Gudžius apie tikslo siekimą: „Bėk, eik, šliaužk, jei reikia – ridenkis“

Andrius Gudžius apie tikslo siekimą: „Bėk, eik, šliaužk, jei reikia – ridenkis“

„Bėk, eik, šliaužk, ridenkis link tikslo“, – taip savo požiūrį į tikslo siekimą apibūdina pastarųjų dvejų metų geriausias Lietuvos sportininkas Andrius Gudžius. Paprastas vaikinas iš Padauguvos kaimo Kauno rajone pastaraisiais metais sugeba švystelti diską tiek, kiek užtenka pasaulio ir Europos čempionatų auksui iškovoti. Tačiau kiekvienam sėkmingam metimui jam prireikė daug nesėkmingų, o karjeros pradžioje nelepino ir treniruočių sąlygos.

Andrius Gudžius, Alfredo Pliadžio nuotr.

„Kartais atrodo, kad viskas nesiseka, eina kita kryptimi arba tiesiog planai griūva, pastangos negelbėja siekti svajonės. Tam reikia šalia turėti komandą ir vidinės valios, – pasakoja A. Gudžius – Kad ir šiandien: dariau treniruotę, pradėjau nedžiuginančiai, labai nesisekė, bet rankų nenuleidau, po 25–26 metimo rezultatas pradėjo gerėti. Netgi 25 ar 26 kartus jums nepasisekus staiga gali viskas pradėti eiti į gerąją pusę.“

Kitą savaitę 28 metų sportininkas pradės naują sezoną Deimantinės lygos varžybose Katare. Rudenį ten vyks ir pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Kitų metų vasarą vyks Tokijo olimpinės žaidynės ir Europos čempionatas Prancūzijoje. Visur lietuvio tikslai – tik aukščiausi.

 Alfredo Pliadžio nuotr.

„Visi mano pasiekimai yra darbo ir svajonių siekimo rezultatas. Pasiekimai neatsirado paprastai, per vieną dieną. Neatsirado mano vieno pastangomis. Norėčiau pasiūlyti nesiekti mažų svajonių. Svajonės turi būti didelės“, – „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidos rubrikoje „Papildai galvai“ sakė A. Gudžius.

Pasak jo, kartais kelyje į sėkmę pasidaro labai sunku. Sportininkui ne itin sėkmingi buvo pirmieji suaugusiųjų Europos čempionatai, nelengvas buvo ir debiutas olimpinėse žaidynėse prieš trejus metus.

„Aš esu iš mažo kaimelio, sąlygų čia sportuoti nebuvo. Atvažiavau į Kauną, sąlygos irgi nebuvo pačios geriausios. Kai tu dar jaunas, nėra finansavimo ir treneriai iš pradžių žiūri į tave atsargiai. Bet su didele motyvacija, su palaikymu, dideliu noru viską galima pasiekti. Tai pritaikoma ne tik sporte, apskritai bet kurioje gyvenimo srityje. Jei nori, turi tikslą ir tikrai stengsiesi – pasieksi“, – teigė A. Gudžius.

Atletas atskleidė, jog turi patikrintą nuostatą ir ja vadovaujasi. „Turėk tikslą ir bėk link jo. Jei negali link jo bėgti – eik. Jei negali eiti – šliaužk. Jei negali šliaužti – ridenkis. Jei negali ridentis – gulėk, žiūrėk į tikslą ir tikėkis, kad tu kaip nors iki jo nusigausi. Kad ir kaip būtų sunku, visos pastangos veda link tikslo. Manau, kad kredo „bėk, eik, šliaužk“ turėtų būti kiekvieno gyvenime.“

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top