Pradinis / Žmonės / Biatlonininkas V. Strolia: „Užsispyrimas ir pastangos anksčiau ar vėliau duoda rezultatą“

Biatlonininkas V. Strolia: „Užsispyrimas ir pastangos anksčiau ar vėliau duoda rezultatą“

Likus mažiau nei mėnesiui iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių sėkmės spindulys nutvieskė Rūpoldingo (Vokietija) biatlono trasoje čiuožusio Lietuvos sporto universiteto (LSU) alumno Vytauto Strolios pasirodymus.

Prieš beveik dvi savaites biatlonininkas net du kartus įsirašė į Nepriklausomos Lietuvos istorijos metraščius, kai pasaulio biatlono taurės etape Vokietijoje 10 kilometrų sprinte ir 12,5 kilometro persekiojimo rungtyje užėmė atitinkamai 4 ir 5 vietas bei vos neužlipo ant nugalėtojų podiumo.

„Man pačiam praėjusi savaitė yra tikrai įsimintina ir bent jau kol kas tikrai sėkmingiausia karjeroje, – įspūdžiais dalijosi V. Strolia. – Natūralu, kad tokios aukštos užimtos vietos labai motyvuoja judėti į priekį, tačiau bent jau šiuo metu esu be galo patenkintas savo pasiekimais.“

Profesionalią biatlonininko karjerą LSU alumnas pradėjo dar 2014–2015 metų sezone. Šių metų sezonas lietuviui yra jau devintasis ir sėkmingiausias iki šiol – V. Strolia jau dabar yra sukaupęs 210 reitingo taškų ir užima 26-ąją vietą.

Kalbėdamas apie žymiai pagerėjusius rezultatus V. Strolia buvo atviras – šiemet padeda ne tik ilgametė patirtis ar intensyvus pasirengimas vasarą, bet ir išskirtinis ryšys su treneriu Sergejumi Sokolovskiu.

„Viskas susideda. Ateina patirtis, prisideda ir geras ryšys su treneriu. Su juo dirbame jau ketverius metus ir tai tikrai duoda vaisių – esu labai patenkintas, kad su S. Sokolovskiu turime ne tik ryšį kaip treneris su sportininku. Vienas kitą tikrai gerai suprantame ir tai turi daug įtakos geriems pasirodymams. Šią vasarą atlikau labai daug darbo, dažnai reikėdavo įveikti save ir atiduoti visas jėgas, bet galiausiai pamatai, kad tas užsispyrimas ir pastangos anksčiau ar vėliau duoda rezultatą“, – itin gerus savo pasirodymus apibendrino biatlonininkas.

Pagyrų V. Stroliai negailėjo ir kitas LSU alumnas – pirmasis lietuvis, žiemos olimpinėse žaidynėse laimėjęs aukso medalį, Algimantas Šalna.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis A. Šalna patikino, kad V. Strolios demonstruojami rezultatai neturėtų stebinti nė vieno, mat tai yra ilgametis ir kryptingas tiek pačių sportininkų, tiek Lietuvos biatlono federacijos darbas.

„Vytauto rezultatai tikrai įspūdingi. Aš stebiu jo dalyvavimą varžybose nuo tada, kai pradėjo varžytis su stipriausiais pasaulyje. Jis nuo pradžių progresavo ir šį sezoną padarė didžiausią šuolį. Sportininko sėkmė tapo ir viso Lietuvos biatlono pasiekimu. Tai neateina savaime – tam reikia įdėti daug pastangų. Džiaugiuosi visos Lietuvos biatlono federacijos su Arūnu Daugirdu priešakyje darbu“, – džiaugėsi 1984-ųjų Sarajevo žiemos olimpinių žaidynių aukso medalio laimėtojas A. Šalna.

Lietuvos biatlono atradimu tapusiam V. Stroliai tai bus jau trečiosios žiemos olimpinės žaidynės. 2014 metais Sočyje LSU alumnas startavo kaip lygumų slidininkas, 2018-aisiais Pjongčange – jau kaip biatlonininkas.

Tačiau šiemet Kinijoje V. Strolios lauks ne tik stiprūs varžovai, bet ir ekstremalios sąlygos – žadama, kad Pekino žiemos olimpinės žaidynės gali būti vienos šalčiausių istorijoje.

„Pjongčange taip pat nebuvo šilta – porą distancijų organizatoriai išvis žadėjo nutraukti. Čia, manau, bus kažkas panašaus. Žinoma, bandome atsižvelgti į tai, kur vyks olimpinės žaidynės, koks ten reljefas. Kadangi nė vienas nesame ten buvę, teko orientuotis pagal tai, kas parašyta popieriuje, bet konkretūs pakeitimai, skirti Pekinui, tikrai buvo padaryti“, – teigė LSU alumnas.

Sausio 15-ąją paaiškėjo, kad V. Strolia Kinijoje tikrai nebus vienintelis biatlonininkas – Lietuvos biatlono federacija oficialiai paskelbė, kad į Pekino žiemos olimpines žaidynes taip pat vyks Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis ir Linas Banys, kurie su V. Strolia sudarys ketvertuką bei varžysis vyrų estafetėje.

„Čia mums tikrai yra didelis pasiekimas. Buvo labai didelis tikslas visai vyrų komandai važiuoti į Pjongčangą, tačiau to padaryti nepavyko. Tęsiame pasiruošimą ir šiuo metu esame kalnuose Italijoje. Pagal planą čia turėtume startuoti tik estafetėje ir pasilikti dar savaitei treniruočių. Tuomet jau tiesiai iš čia skrisime į Pekiną ir ruošimės startams“, – planus dėstė V. Strolia.

Biatlonininkas 2019 metais Lietuvos sporto universitete baigė Treniravimo sistemų studijų bakalauro programą ir iki šiol džiaugiasi jam sukurtomis galimybės profesionaliai sportuoti bei mokytis.

„Pasirinkus tokią sporto šaką kaip biatlonas yra labai sudėtinga mokytis. Lietuvos sporto universitetas man sudarė idealias sąlygas – geresnių tikėtis turbūt nelabai ir buvo įmanoma. Dėstytojai buvo be galo supratingi, nes leisdavo atsiskaityti tuomet, kai grįždavau iš varžybų. Dabar turiu tikslą sugrįžti į LSU magistrantūros studijų“, – atskleidė V. Strolia.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4–20 dienomis. Pirmasis V. Strolios startas asmeninėje rungtyje – vasario 8-ąją.

Nuotraukos iš V. Strolios asmeninio archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top