Pradinis / Šeima ir sveikata / Dietologė E. Cikanavičiūtė: „Jei vaikas atsisako pusryčių, tėvams reikėtų sunerimti“

Dietologė E. Cikanavičiūtė: „Jei vaikas atsisako pusryčių, tėvams reikėtų sunerimti“

Antradienį Vilniuje prasidėjo iniciatyva „Pusryčių klubas“, kuria siekiama mokyklinukams pademonstruoti, kad pusryčius valgyti skanu, naudinga ir smagu. Netradicinius pusryčius bendrojo ugdymo mokyklose organizuos sveikos gyvensenos ugdymo programos „Sveikatiada“ kūrėjai, specialiose pamokose dalyvaus žinomi sportininkai.

Du iš penkių mokinių kas rytą eina į mokyklą nepusryčiavę. Tokius naujausius rezultatus rugsėjo mėnesį pateikė Vilniaus visuomenės sveikatos biuras po 2014 metais atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo sostinės 5, 7 ir 9 klasių moksleiviai. Apklausa taip pat parodė, kad kuo vyresni mokiniai, tuo mažesnė jų dalis kasdien valgo pusryčius.

Iniciatyva „Pusryčių klubas“ vyks spalio ir lapkričio mėnesiais šešiose pagrindinio ugdymo Vilniaus mokyklose. Žaisdami vaikai sužinos, kurie produktai suteikia energijos, patys ieškos atsakymų, kaip priprasti pusryčiauti. Sportininkai per pamokas dalysis su moksleiviais pusryčių receptais ir pasakos vaikams, kodėl pusryčiai svarbūs siekiant gerų sportinių rezultatų ir kasdienei gerai savijautai. Moksleiviai specialiuose kalendoriuose kasdien žymės, ką valgė per pusryčius, o vėliau aptars juos su specialistais. Projektą vainikuos baigiamasis renginys, kuriame vaikai patys gamins rytinius valgius ir jais vaišins bendramokslius bei tėvus. Planuojama, kad projekte dalyvaus daugiau nei 600 penktų klasių moksleivių. Tikimasi, kad pasibaigus projektui jo dalyviai pamėgs pusryčius ir iš namų į mokyklą neišeis nepapusryčiavę.

Projekto „Sveikatiada“ vadovė Margarita Čėglytė mano, jog kuo įvairesnėmis priemonėmis vaikams pasakosime apie pusryčių naudą, tuo labiau tikėtina, kad jie rytais pradės pusryčiauti.

„Dabartiniai penktokai, šeštokai ir septintokai pusryčių nepripažįsta. Šiuo projektu pirmiausia kreipiamės į vaikus. Jiems suprantamu būdu pasakosime, jog papusryčiavus net nuotaika būna geresnė. Tėvai iš vaikų išgirs apie „Pusryčių klubą“. Kreipiamės ir į tėvus skatindami juos ugdytis sveikos mitybos šeimose raštingumą – juk patys nepusryčiaudami jie niekada neišmokys to daryti vaikų“, – sakė projekto vadovė.

„Labai svarbu, kad vaikas pavalgytų iki pamokų pradžios, – teigia dietologė Evelina Cikanavičiūtė. – Jei vaikas atsisako pusryčių, tėvams reikėtų sunerimti. Gali būti, jog nevalgymo priežastys psichologinės, pavyzdžiui, jaudulys laukiant sudėtingo kontrolinio, gal nesiseka mokykloje, nesutaria su kitais vaikais, gal netgi kenčia nuo patyčių. Moksleiviams taip pat labai svarbus režimas. Pusryčiauti vaikas gali nenorėti ir dėl vėlyvos vakarienės.“

Organizatorių inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top