Pradinis / Šeima ir sveikata / Iš dvidešimt keturių soliariumų tik penkiuose nerasta pažeidimų

Iš dvidešimt keturių soliariumų tik penkiuose nerasta pažeidimų

5759547871_56f3cfbb12Š. m. pirmą pusmetį Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai Kauno mieste patikrino 24 soliariumų studijas. 19 jų rasta pažeidimų, už juos buvo paskirtos administracinės nuobaudos. Be to, soliariumų studijoms nustatytas griežtas terminas, per kurį jos turi pažeidimus pašalinti.

Patikrinimų metu soliariumų studijose iš viso buvo užfiksuoti 32 pažeidimai. Vienas iš svarbiausių soliariumo saugumo rodiklių yra ultravioletinių spindulių spinduolių veiksmingoji apšvieta, kuri neturi viršyti leistino 0,3 W/ m2 dydžio. Šis pažeidimas rastas dviejose soliariumo studijose. Taip pat itin svarbu, kad gultai, ant kurių klientai gulasi nuogi, būtų ne tik švarūs, bet ir tinkamai dezinfekuoti. Tačiau septyniolikoje soliariumų studijų ant gultų rasta koliforminių bakterijų, mielių ir pelėsinių grybų. Tokie tyrimų rezultatai verčia sunerimti.

Tikrinant buvo išsiaiškinta, kad trijose soliariumo studijose nebuvo teikiama tinkama informacija klientams, nebuvo atliekama tinkama soliariumų įrangos techninė priežiūra. Dviejose soliariumo studijose nebuvo pirmosios pagalbos rinkinių, paslaugos teikėjai neturėjo turimos įrangos dokumentų.

Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Žydrūnė Viselgaitė primena, kad, siekdami išvengti sveikatos sutrikimų, soliariumų lankytojai prieš deginimosi seansą turėtų gauti visą informaciją apie soliariumų keliamą riziką sveikatai: kiek laiko galima degintis soliariume, kokio tipo yra jų oda ir kokios medžiagos sukelia alergines reakcijas. Lankytojai soliariumo darbuotojo gali paprašyti suteikti jiems soliariumo paslaugų teikimo korteles, kuriose kiekvieno seanso metu būtų pažymimas deginimosi seansas, trukmė, deginimosi data ir kiti duomenys, išvardyti soliariumo paslaugų teikimo kortelėje.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top