Pradinis / Interjeras / Lietuvių tekstilės paroda Berlyno galerijoje

Lietuvių tekstilės paroda Berlyno galerijoje

Berlyno centre įsikūrusioje galerijoje „Trofėjas“ atidaryta Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tekstilės katedros dėstytojų – menininkių prof. Laimos Oržekauskienės, doc. Monikos Žaltauskaitės-Grašienės ir doc. Linos Jonikės – tekstilės darbų paroda „Užklotai“.

Parodoje atsispindi trijų kartų tekstilininkių kūrybinis diskursas viena tema. Užklotų, audeklų idėja sujungė įvairius požiūrius: nuo simbolinio iki funkcinio ir estetinio. Audimo ir siuvinėjimo technikomis atlikti darbai įprasmina gyvenimo, tikėjimo ir mirties metaforas.

Tai priešvelykinė paroda: šie Lietuvos tekstilininkių kūriniai glaudžiai susiję su šv. Velykų ikonografija. Ketvirtoji parodos dalyvė Skaidra Zeizytė eksponuoja velykinių margučių kolekciją. Ši paroda yra jau septintoji „Trofėjo“ ekspozicija.

,,Trofėjas“ – taikomosios dailės ir dizaino kūrinių iš Baltijos šalių galerija. Jos koncepcija – ekspozicija interjere. Eksponatai derinami prie jau esamų detalių, baldų ir objektų, stengiantis sukurti jaukaus interjero aplinką, kviečiančią bendrauti. Galerijoje savo darbus eksponavo tekstilininkė Mare Kelpman, keramikė Raili Keiv, juvelyrė Ulle Kouts, juvelyrai Adolfas Šaulys ir Mari Relo-Šaulys iš Estijos, tekstilininkės Laima Kaugure ir Iveta Vecenane iš Latvijos, Lietuvai atstovavo Agnė Kondrataitė, Eglė Česonytė, Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, Jūratė Petruskevičienė, Aušra Sedlevičiūtė, Asta Masiulytė, grupė ,,Baltos kandys“, Lina ir Marius Zavadskiai, Relita Miele, Algis Griškevičius, kavos namai ,,Crooked Nose & Coffee Stories“ ir šokolado gamintojai ,,Chocolate Naive“.

Paroda „Užklotai“ lankytojų lauks iki balandžio 19 d. galerijoje „Trofėjas“, Wielandsstr. 31, D-10629 Berlynas.

Projekto iniciatorius – galerija „Trofėjas“. Projekto partneriai: LR kultūros atašatas Vokietijoje, Tarptautinis kultūros programų centras. Projektą iš dalies remia LR kultūros ministerija.

Nuotraukos iš „Trofėjo“ archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: