Pradinis / Aktualijos / Pacientų lankymas ligoninėse: kas keičiasi?

Pacientų lankymas ligoninėse: kas keičiasi?

Nuo ketvirtadienio COVID-19 liga persirgę arba nuo jos paskiepyti (abiem vakcinos dozėmis) gyventojai gali aplankyti ligoninėje gulinčius artimuosius. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad norint lankyti pacientus reikės gauti leidimą, o atvykus pateikti reikiamus dokumentus ir laikytis įstaigoje nustatytos pacientų lankymo tvarkos. 

Jeigu paskiepytas arba persirgęs gyventojas nori aplankyti COVID-19 pacientus gydančioje įstaigoje gulintį asmenį, jis turi gauti šio asmens gydančio gydytojo leidimą. Kitose gydymo įstaigose leidimą aplankyti pacientą išduoda įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo.

Lankymas turi būti vykdomas gydymo įstaigos vadovo nustatyta tvarka, užtikrinant žmonių srautų reguliavimą, dėvint asmens apsaugos priemones ir laikantis privalomų infekcijų kontrolės reikalavimų. 

Atėjęs aplankyti paciento gyventojas turės parodyti dokumentą, patvirtinantį, kad jis buvo visiškai paskiepytas nuo COVID-19 arba persirgo šia liga per pastarąsias 180 dienų. Tai gali būti atspausdintas arba elektroniniu formatu pateiktas išrašas arba tiesiogiai prisijungus prie e. sveikatos sistemos parodytas reikiamas dokumentas, arba gydymo įstaigos išduotas atitinkamas išrašas popieriniu ar skaitmeniniu formatu. Ligoninėms draudžiama lankytojų pateikiamus dokumentus rinkti, saugoti ar kitaip tvarkyti, jie gali būti tik pateikiami peržiūrėti.

SAM primena, kad kitiems asmenims lankyti pacientų karantino sąlygomis neleidžiama, išskyrus terminalinės būklės pacientus ir pacientus iki 14 metų. Išimtis taikoma ir gimdyvių lankymui ligoninėse, kurios negydo COVID-19 pacientų. Tokiais atvejais taip pat reikalingas gydymo įstaigos vadovo arba gydančio gydytojo leidimas.

Stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose gydomi COVID-19 liga sergantys pacientai, privalo būti nustatyta informacijos teikimo pacientų artimiesiems apie jų sveikatos būklę tvarka.

Paciento artimas asmuo – medicinos dokumentuose (formoje Nr. 003/a „Gydymo stacionare ligos istorija“) paciento pasirašytinai nurodytas žmogus, kuriam suteikiama teisė gauti konfidencialią informaciją apie paciento sveikatos būklę, ligos diagnozę, prognozę ir gydymą jo gydymosi gydymo įstaigoje metu.

Informacija apie COVID-19 skyriuose gydomų asmenų sveikatos būklę artimiesiems turi būti prieinama, ją teikiant ryšio priemonėmis arba tiesiogiai kontaktuojant su įstaigos personalu. Už tokios informacijos pateikimo organizavimą yra atsakingas įstaigos vadovas.

Gydymo įstaiga gali numatyti nurodytu laiku teikti informaciją mobiliojo, laidinio ryšio priemonėmis ar tiesioginio kontakto atvykus į gydymo įstaigą būdu. Pacientai, jei reikia, su personalo pagalba, mobiliomis ryšio priemonėmis patys gali susisiekti su artimaisiais ir informuoti apie sveikatos būklę. Pasikeitus paciento sveikatos būklei, artimieji informuojami mobiliojo, laidinio arba kitomis prieinamomis ryšio priemonėmis.

Informacija apie pacientus teikiama Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nustatyta tvarka.

Įstatymas numato, kad konfidenciali informacija gali būti suteikiama kitiems asmenims tik turint rašytinį paciento sutikimą, kuriame yra nurodyti tokios informacijos suteikimo pagrindas ir naudojimo tikslai, išskyrus atvejus, kai pacientas medicinos dokumentuose yra pasirašytinai nurodęs, koks konkretus asmuo turi teisę gauti tokią informaciją, taip pat tokios informacijos teikimo mastą ir terminus. 

Pacientas turi teisę nurodyti asmenis, kuriems konfidenciali informacija negali būti teikiama.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top