Pradinis / Aktualijos / Penkis ir daugiau vaikų užauginusioms motinoms bus skiriamas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis ir premija

Penkis ir daugiau vaikų užauginusioms motinoms bus skiriamas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis ir premija

Seimas priėmė Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3420(2), kuriomis nutarta nuo 2018 m. sausio 1 d. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir vienkartine premija pagerbti motinas, pagimdžiusias ir užauginusias bei gerai išauklėjusias 5 ir daugiau vaikų. Šiuo metu ši piniginė premija siekia 290 eurų. Už teisės akto pakeitimus balsavo 113 Seimo narių, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.

1Kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, motinų, pagimdžiusių ir užauginusių bei gerai išauklėjusių 5 ir daugiau vaikų ir kurioms pagal Valstybinių pensijų įstatymą yra paskirtos antro laipsnio valstybinės pensijos, yra apie 10 tūkstančių. „Priėmus įstatymo projektą iš viso reikėtų apie 2,9 mln. eurų. Kiekvienais metais vidutiniškai apdovanojamos 45 motinos“, – pažymima aiškinamajame rašte.

Pagal dabar galiojančius įstatymus taip pagerbiamos motinos, kurios pagimdė, užaugino bei gerai išauklėjo 7 ir daugiau vaikų.

Šią įstatymo pataisą parengė Seimo Peticijų komisija, atsižvelgdama į priimtą Seimo protokolinį nutarimą tenkinti pareiškėjo Pranciškaus Zinkevičiaus peticijoje pateiktą pasiūlymą.

Peticijų įstatyme peticijos teisė apibrėžiama kaip Konstitucijoje laiduojama teisė kreiptis šio įstatymo nustatyta tvarka į Seimą, Vyriausybę ar savivaldybės institucijas – savivaldybės tarybą bei savivaldybės administracijos direktorių.

Peticija – rašytinis arba elektroninis pareiškėjo kreipimasis į Seimą, Vyriausybę ar savivaldybės institucijas su reikalavimais ar siūlymais spręsti žmogaus teisių ir laisvių apsaugos ar įgyvendinimo, valstybės ir savivaldybės institucijų reformavimo, kitus svarbius visuomenei, savivaldybėms ar valstybei klausimus.

Seimo kanceliarijos inf.

R. Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top