Pradinis / Žmonės / Per dvi savaites plaukų netekusi Rasa šiandien įkvepia kitas moteris

Per dvi savaites plaukų netekusi Rasa šiandien įkvepia kitas moteris

Rasos Andrikienės gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis vos per kelias savaites – netikėtai jos vešlūs išpuoselėti plaukai, keldavę susižavėjimą visiems aplinkiniams, ėmė slinkti kuokštais. Tuo metu moteris galvojo apie vėžio diagnozę, bet labiausiai gąsdino nežinojimas. Išsiaiškinusi tikrąją plaukų slinkimo priežastį ji suprato, kad su tuo teks gyventi toliau, tik reikės pakeisti požiūrį į gyvenimą. Tai jai puikiai pavyko – šiandien ji yra pavyzdys daugeliui moterų, susidūrusių su alopecija, kad nėra ko gėdytis ar slėptis, juk, kaip sako pati Rasa, nuslinko tik plaukai, ne šypsena.

Alopecija – autoimuninės sistemos liga – neatėmė iš Rasos gyvenimo džiaugsmo. Geštalto psichoterapijos konsultantė Rasa pabrėžia, kad ši liga – tik plaukų, tad šypsenai dingti nėra priežasčių. Jau šį sekmadienį laidoje „Pasaulis pagal moteris“ ji be užuolankų papasakos savo įkvepiančią istoriją, kuri pareikalavo daug stiprybės, tačiau kartu padovanojo neįtikėtinų dovanų.

Sukrečianti pradžia

Rasa neslepia, kad pradžia išties buvo sudėtinga. Ėmus slinkti plaukams ji pasidarė kraujo tyrimus. Jų rezultatas buvo nepriekaištingas, o plaukai labai slinko ir toliau. Rasa ieškojo tokio slinkimo priežasčių, kreipėsi į gydytoją dermatologę. Ši ją perspėjo, jog gali atsitikti taip, kad nuslinks visi plaukai.

„Labiausiai gąsdino tas nežinojimas: kas bus toliau? Gal ausys nukris, gal nosis? Kas toliau? Dvi savaitės – viskas, plaukų nebėra, plika. Tad tos baimės buvo“, – pasakoja Rasa.

Vieną dieną moteris suprato, jog nebegali išeiti be peruko. Nieko nelaukusi nuskubėjo į perukų saloną ir išsirinko sau tinkamą.

„Tada buvo labai skaudus momentas. Supratau, kad iš tiesų jau viskas, reikės likusius plaukus nuskusti ir su tuo peruku vaikščioti“, – prisimena Rasa. Peruką ji nešiojo vos dvi savaites – toks nepatogus jis buvo. Tad natūraliai atėjo suvokimas, kad ji nebesislėps po peruku ir bus tokia, kokia yra.

Viešumo pasekmės

Kai Rasa ėmė viešai pasakoti savo istoriją, pasipylė moterų laiškai, kuriuose jos dėkodavo už įkvėpimą. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovė anksčiau neįsivaizdavo, kiek daug tokių moterų yra, o kiekvienos jų istorija, išlieta laiškuose, vis kitokia. Rasa pažįsta šimtus tokių moterų, kurioms jos atvirumas yra ne tik įkvėpimo šaltinis, bet ir paskata neužsisklęsti ir išdidžiai priimti save kitokią.

Ji papasakos, su kuo tenka susidurti plaukų netekusioms moterims ir kada plaukų netekimą išgyventi sunkiausia.

Kalbėjimas apie alopeciją, savo patirtį, anot Rasos, yra savotiškas būdas paaiškinti aplinkiniams situaciją. Ji drąsiai juokauja apie savo ligą ir priima viską taip, kaip yra.

„Aš per visą šį viešumą ir situaciją gavau tiek naudos! Per pirmą karantiną parašiau knygą, tačiau neturėjau leidyklos. Ir tada nutiko ta plaukų situacija, tapau tokia ryški, graži, tad įsidrąsinusi nusiunčiau didžiausiai Lietuvos leidyklai tą knygą. Ir jie sako: „Gerai.“ Tad apie ką svajojau, tą turiu“, – džiaugiasi Rasa.

Plaukų netekimas – ne nuosprendis

Netekusi plaukų ji atrado ir naują stilių – pamėgo skrybėles, naujus aksesuarus, tad jos nepastebėti gatvėje tiesiog neįmanoma. Ne dėl to, kad yra plika, o dėl originalaus ir gražaus įvaizdžio.

„Mes visos esame fantastiškos, unikalios ir pasimatuoti viena su kita tiesiog negalime. Jei ant vienos svarstyklių pusės atsistoju aš – ant kitos pusės nėra ko dėti, nes kitos tokios kaip aš nėra. Lygiai taip pat jūs – antros tokios nėra. Mes visos esame „wow“. Tik protingai naudokimės tuo, kas mums duota. Tai tėra plaukai, išvaizda, mes esame kur kas daugiau. Drąsos“, – laidos žiūrovėms linki Rasa.

Norintys daugiau sužinoti apie tai, kaip moteris susitaikė su plaukų netekimu, kas jai padėjo priimti kitokią save, kaip jos vyras ir vaikai reagavo į pokyčius, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ TV3 kanalu šį sekmadienį 10 val.

Kaip sukurti nuotakos svajonių puokštę?

Karantino suvaržymams laisvėjant, daugelis porų ima galvoti apie vestuves, kurias galbūt teko atidėti. Laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ sukurs ypatingą puokštę, apie kurią svajoja kiekviena būsima nuotaka.

Šią puokštę iš švelnių lelijos žiedų floristikos dizainerė sukurs pritaikiusi glamelijos klijavimo techniką. Šia technika galima sukurti daug stambesnį žiedą, o kaip tai daryti, rubrikos žiūrovams žingsnis po žingsnio pademonstruos floristikos dizainerė.

Puokštės laikiklis bus pagamintas iš dekoratyviu siūlu apvyniotų vielučių. Prie jo bus pritvirtintas plastikinis pagrindas, ant kurio glamelijos technika bus klijuojami lelijų žiedlapiai. Visą kompoziciją floristikos dizainerė dekoruos baltų hiperikos uogyčių girlianda, primenančia perlų vėrinį. Kompozicijai lengvumo suteiks ir galutiniu akcentu taps plunksnos.  

Tokia išskirtinė puokštė taps nuostabiu jaunosios įvaizdžio akcentu, paliksiančiu neišdildomą įspūdį visiems vestuvių svečiams.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top