Pradinis / Aktualijos / Steigiama bendra Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos karinė brigada

Steigiama bendra Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos karinė brigada

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, teikia Seimui ratifikuoti Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Vyriausybių susitarimą dėl bendro karinio vieneto įsteigimo. Trišalė sutartis dėl bendro karinio vieneto steigimo buvo pasirašyta 2014 m. rugsėjo 19 dieną.

Pasak Prezidentės, šios brigados steigimas bus vienas didžiausių karinio bendradarbiavimo projektų tarp Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bei sustiprins trišalius santykius.

„Nauji iššūkiai įpareigoja mus susitelkti ir kartu užtikrinti mūsų saugumą. Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinis bendradarbiavimas prisidės prie regiono, o kartu ir tarptautinio stabilumo“, – sako Prezidentė.

Planuojama, kad bendra trijų šalių brigada „LITPOLUKBRIG“ dalyvaus bendruose mokymuose ir pratybose. Taip pat šios brigados kariai galės dalyvauti tarptautinėse operacijose, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatas.

Ši sausumos pajėgų brigada bus formuojama pagal Europos Sąjungos kovinių grupių pavyzdį. Lietuva, Lenkija ir Ukraina skirs brigadai po pėstininkų batalioną, visos šalys prisidės formuojant specializuotus junginius. Brigados štabas įsikurs Liubline.

Šį susitarimą jau yra ratifikavusi Ukrainos Aukščiausioji Rada.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top