Pradinis / Aktualijos / Tarptautinė turizmo diena: virtualios kelionės leis per dieną apkeliauti pasaulį

Tarptautinė turizmo diena: virtualios kelionės leis per dieną apkeliauti pasaulį

Pasaulinė pandemija suvaržė galimybę keliauti, tačiau ne žmonių norą išvysti dar nematytas vietas. Karantino metu internete ėmė rastis vis daugiau pasiūlymų keliauti virtualiai. Šį sekmadienį švenčiama Tarptautinė turizmo diena mums primena apie šiandien esančias neribotas galimybes „keliauti“ neiškeliant kojos iš namų. Kur galime nuvykti ir ką pamatyti tiek svetur, tiek Lietuvoje, pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertė Agnė Adomaitytė.

„Skaitmeninės technologijos šiandien jau leidžia pasivaikščioti bet kurio pasaulio miesto gatvėmis, aplankyti žymiausius nacionalinius parkus ar garsiausius muziejus. Tokią galimybę atveria 360 laipsnių fotografavimo, virtualiosios ar papildomos (angl. augmented reality) realybės technologijos ir ne vieno jau išbandyta „Google Street View“ programa“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertė A. Adomaitytė.

Laukinis safaris išmaniojo ekrane

Unikali gamta – bene dažniausiai žmonių įvardijama keliavimo priežastis. Išmanioji programėlė „Google Earth“ („Android“ ir „iOS“) siūlo virtualiai nusikelti net į 31 nacionalinį parką ir išmaniojo ekrane 360 laipsnių kampu tyrinėti tolimų kraštų kraštovaizdžių įvairovę. Tarp programėlės siūlomų vietų – įspūdingiausi JAV Nacionaliniai parkai: Jeloustono, Didžiojo Kanjono ar Evergleidso.

Virtualiosios kelionės kuriamos ne tik žmonių smalsumui patenkinti, bet ir surinkti lėšų laukinių gyvūnų buveinių apsaugai ir priežiūrai. Kelionių organizatorius „andBeyond“ siūlo nusikelti į Afrikos džiunglių safarį ir stebėti jos gyventojus iš arti. Vietiniai gidai du kartus per dieną vyksta į trijų valandų trukmės kelionę po rezervatus ir viską transliuoja tiesiogiai. Be to, organizuojamos ir virtualios mokamos pokalbių sesijos, kur jie dalijasi patirtimi, įdomiais pasakojimais ir atsako į klausimus.

„Į skaitmeninę erdvę sparčiai žengia ir Lietuva. Šiandien jau galima virtualiai apsilankyti gražiausiuose šalies gamtos kampeliuose. Vienas nuostabiausių – Neringa siūlo pasivaikščioti po auksines kopas su virtualiosios realybės akiniais. Panemunės regioninis parkas kviečia 360 laipsnių kampu žvalgytis į renesansines pilis, senuosius parkus ir čia pat tekantį Nemuną“, – rekomenduoja A. Adomaitytė.

Per vieną dieną – aplankyti Japoniją ir Maču Pikču

Nemažai miestų visame pasaulyje siūlo virtualias ekskursijas po savo apylinkes ir lankytinus objektus. Norėdami išvysti, kas šiuo metu vyksta kitame pasaulio krašte esančioje Japonijoje, nusikelkite į vieną žymiausių ir judriausių sankryžų pasaulyje – Šibują (angl. Shibuya). Realiuoju laiku matysite daug kam didžiulį įspūdį sukeliantį vaizdą – daugiau nei du tūkstančius žmonių, žengiančių per vieną plačiausių perėjų pasaulyje.

„Virtualus keliavimas taip pat atveria neįtikėtiną galimybę per dieną aplankyti didžiąją dalį Septynių pasaulio stebuklų. Pasitelkę išmanųjį įrenginį nusikelkite į visame pasaulį žinomą senovės inkų miestą Maču Pikču. Čia virtualiai susipažinsite su mitais ir legendomis apipintu Peru pasididžiavimu, o virtualus gidas atskleis įdomių faktų. Ne mažiau smagus nuotykis laukia ir nusikėlus į paslaptingą Petros miestą Jordanijoje. Visos kelionės metu jus taip pat lydės virtualus gidas“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Pakeliauti virtualiai galima ir po Lietuvos miestus, kurių iki šiol galbūt nesate aplankę. Išsamią ekskursiją po miestą apžiūrint žymiausius vietinius objektus siūlo Raseiniai ir Trakai. Virtualiai nusikelti galima ir į Plungę, kur iš paukščio skrydžio apžiūrėsite Oginskių dvarą, ar į Telšius, kur jūsų laukia virtualus turas po Šv. Antano Paduviečio katedrą.

Garsiausi muziejai prieinami vienu mygtuko paspaudimu

Šiandien išmanus įrenginys suteikia galimybę virtualiai aplankyti žymiausias pasaulio kultūros įstaigas, pažinti garsiausius meno kūrinius.

„Sankt Peterburge esantis Ermitažo muziejus – antras pagal dydį meno ir kultūros muziejus pasaulyje. Jame saugoma daugiau nei trys milijonai meno ir istorijos vertybių, iš kurių nemažą dalį galima apžiūrėti virtualiai. Pristatydami naujojo telefono galimybes, „Apple“ pakvietė apsilankyti šiame muziejuje, filmuodami pasivaikščiojimą telefonu. Viskas truko penkias valandas, per jas buvo aplankytos 45 muziejaus galerijos ir apžiūrėti 588 šedevrai“, – pasakoja A. Adomaitytė.

Programėlė „Google Arts & Culture“ („Android“ ir „iOS“) taip pat kviečia aplankyti Italiją, Indiją, pasižvalgyti po Britų muziejų Londone, Modernaus meno muziejų „Moma“ Niujorke ar Prancūzijos pasididžiavimą – Versalio rūmus, naudojantis „Street view“ („Android“ ir „iOS“). Čia galite ne tik pažinti žymiausius pasaulio meno šedevrus, bet ir kurti asmenines kolekcijas bei išmaniojo ekrane išvysti patikusius kūrinius savo namų svetainėje.

„Neišeidami iš namų galite aplankyti ir muziejus Lietuvoje. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) kviečia pasivaikščioti po Palangos gintaro muziejų, LNDM Laikrodžių muziejų ir LNDM Prano Domšaičio galeriją. Žvalgydamiesi 360 laipsnių galėsite lankytis atskirose ekspozicijų salėse ir iš arčiau apžiūrėti patikusius eksponatus“, – sako A. Adomaitytė.

Komentaras

  1. Puiki idėja, keliauti virtualiai, kai to negalime padaryti realiai. Tačiau tikiuosi artijmiausiu metu galėsime keliauti po pasaulį taip, kaip buvome įpratę.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: