Pradinis / Aktualijos / Vilniuje atgimsta kultūra: grįžta renginiai po atviru dangumi, menininkai gaus stipendijas

Vilniuje atgimsta kultūra: grįžta renginiai po atviru dangumi, menininkai gaus stipendijas

Kultūros renginiai po karantino grįžta į Vilnių – dviejuose sostinės senamiesčio kiemuose į miesto dovanojamą sceną sugrįš išskirtiniai ir tik šiai vasarai būdingi klasikinio ir šiuolaikinio meno renginiai. Šiai pagalbai Vilniaus miesto savivaldybė paskyrė 95 tūkst. eurų iš kovos su pandemijos pasekmėmis plano „4×3“, kuriame kultūrai numatyti 1,7 mln. eurų. Vilniaus miesto taryba šiandien taip pat nusprendė skirti papildomą paramą nuo karantino nukentėjusiems menininkams ar kultūros organizacijoms. 

Žiūrovai į pirmąjį spektaklį Vilniaus universiteto Didžiajame kieme kviečiami jau liepos 10-ąją. Rugpjūčio mėnesį scena persikels į Chodkevičių rūmų kiemą, kur renginiai kas vakarą vyks iki rugsėjo pradžios.  

„Kultūrai atvėrėme Vilniaus kiemus, atėjo laikas prisidėti, kad jie užsipildytų renginiais. Nors tai tik viena iš plano „4×3“ priemonių, tikiu, kad ji bus skambiausia tiesiogine to žodžio prasme  – šimtai vilniečių ir miesto svečių kas vakarą galės mėgautis iki šiol suvaržytais kultūros renginiais“,  – sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė. 

Šį vienkartinį vasaros renginių ciklą po atviru dangumi organizuoja ir renginių įvairovę užtikrins Vilniaus savivaldybės VšĮ „Vilniaus festivaliai“. 

Ant scenos tilps daugiau nei 10 organizacijų, bet vietų dar yra

Žiūrovų liepos 10 d.  – rugsėjo 6 d. lauks programa, sukurta daugiau nei 10 tarptautiniu mastu pripažintų meno ir kultūros organizacijų: Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, Kristupo vasaros festivalio,  Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro, Dalios Ibelhauptaitės vadovaujamos „Vilnius City Opera“, Lietuvos nacionalinio dramos teatro, OKT / Vilniaus miesto teatro, šokio teatro „AIROS“ bei kitų organizacijų. 

Programos tinklelyje vasaros sezonui dar yra laisvų dienų pasirodymams, tad kviečiami visi meno kolektyvai, kultūros organizacijos, atitinkantys numatytus kokybės kriterijus, kreiptis į organizatorių „Vilniaus festivaliai“ ir pasinaudoti miesto dovanojama galimybe vėl grįžti pas žiūrovus. 

Svarbiausi kriterijai: siūlomas renginys turi priklausyti vienai iš profesionaliojo scenos meno rūšių – teatrui, šokiui, baletui, operai, klasikinei muzikai, performatyviems scenos menams. Taip pat pirmenybę gaus organizacijos, pasižymėjusios tarptautinėje erdvėje, sugebančios tinkamai reprezentuoti Vilniaus ir Lietuvos vardą, puoselėjančios sostinės ir šalies kultūrą.

Patvirtinta papildoma parama kūrėjams ir organizacijoms

Šiandien Vilniaus miesto taryba patvirtino dar vieną papildomą priemonę kultūros sektoriaus paramai. Pritarta dėl pandemijos patirtų nuostolių kompensavimo tvarkoms, kurių pagrindu bus sudarytos ekspertų ir lėšų skyrimo komisijos,  – jos atrinks nuostolių patyrusias kultūros organizacijas, kurioms bus skirtas finansavimas, taip pat kultūros ar meno kūrėjus, kuriems bus skirtos stipendijos. 

„Neabejojame, kad ši papildoma parama leis po pandemijos dar sparčiau atsitiesti Vilniaus, o kartu ir visos Lietuvos kultūros sektoriui. Pasitelkus priimtas konkursines priemones bus skiriamas tikslinis finansavimas organizacijų veiklai palaikyti, naujiems ir inovatyviems kultūros projektams skatinti, planuojamoms iniciatyvoms ir projektams įgyvendinti bei Vilniaus mieste vykstantiems festivaliams stiprinti“, – sakė kultūros sektorių kuruojanti Vilniaus mero pavaduotoja E. Tamošiūnaitė.

Taip pat bus palaikomi sostinėje dirbantys ir veikiantys kultūros ar meno kūrėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negavo valstybės skiriamos paramos ar negalėjo į ją pretenduoti, ir skatinamas jų veiklos tęstinumas susidūrus su kūrybiniais sunkumais dėl karantino. Už patirtas išlaidas dėl pandemijos nevykdytos ar apribotos veiklos kompensacijos bus skiriamos ir kultūros įstaigų patalpų valdytojams.

Šiai priemonei įgyvendinti numatyta skirti 0,5 mln. eurų. 

Planuojama, kad paraiškas kultūros organizacijos ir sektoriaus atstovai galės pradėti teikti jau kitą savaitę. Išsami informacija dėl paraiškų teikimo bus paskelbta Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje www.vilnius.lt.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top