Pradinis / Žmonės / Vytenis Kaluškevičius: „Muzikinė kaukė“ parodė, kad galiu daugiau, nei maniau“

Vytenis Kaluškevičius: „Muzikinė kaukė“ parodė, kad galiu daugiau, nei maniau“

Į muzikinių televizijos projektų suteikiamą populiarumą kartais žvelgiama skeptiškai. „Praeis keli mėnesiai po projekto, ir niekas jo dalyvių neprisimins“, – mėgsta kartoti skeptikai. Galbūt ilgainiui klausytojų dėmesys ir atlikėjų pasiryžimas eiti muzikos keliu išblėsta, tačiau tikrai ne visada. 2015 metais itin daug muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ žiūrovų dėmesio susižėręs Vytenis Kaluškevičius ne tik tęsia muzikinę veiklą, bet ir turi galimybę šių metų projekte „Muzikinė kaukė“ pasivaržyti su scenos profesionalais. Įkūnydamas ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio garsenybes, Vytenis kaskart atsiskleidžia naujomis spalvomis. Jis neabejoja, kad ši patirtis pravers tolesniame muzikiniame kelyje. Skubėti nelinkęs atlikėjas ir dainų kūrėjas tiki, kad jau ateinančiais metais klausytojams galės pristatyti savo muziką.

Vytenis Kaluškevičius. Vaidos Šetkauskės (www.mojafoto.lt)  nuotr.

Vytenis Kaluškevičius. Vaidos Šetkauskės nuotr.

Vyteni, kas Jūsų gyvenime pasikeitė po dalyvavimo „Lietuvos balse“?

Po „Lietuvos balso“ muzika tapo dar didesne mano gyvenimo dalimi. Daug žmonių susipažino su manimi, todėl dabar daugiau koncertuoju ir dalyvauju įvairiuose renginiuose, laidose ir pan. Džiaugiuosi, kad žmonėms patinka tai, ką darau, todėl stengiuosi toliau tobulėti ir pasiekti dar daugiau.

Šiuo metu esu sutelkęs dėmesį į „Muzikinės kaukės“ projektą ir visą savo laisvą laiką skiriu pasiruošti pasirodymams. Tai man yra visiškai nauja kryptis. „Lietuvos balse“ privalėjome labiau save atrasti ir išreikšti, o šiame projekte turiu kuo geriau atkartoti kitus atlikėjus. Kadangi nesu aktorius, tai reikalauja didelių mano pastangų ir daug darbo. Tačiau galiu pasakyti, kad kuo toliau, tuo geriau jaučiuosi, labiau pasitikiu savimi ir viskas geriau pavyksta.

„Muzikinėje kaukėje“, kaip minėjote, svarbu tapti kuo panašesniam į kitus atlikėjus. Kuo Jums patiko ši idėja? Ar netrikdo tai, kad dainuojant reikia kopijuoti kitus, o ne būti savimi?

„Muzikinė kaukė“ man visų pirma yra labai didelis iššūkis. Iki tol scenoje nebuvo tekę identiškai kopijuoti kokio nors atlikėjo, todėl buvo neramu prieš sutinkant dalyvauti. Tačiau suprantu, kad mokėjimas kontroliuoti save scenoje ir būti įvairiapusiškam yra labai svarbu. Repetuodamas jau išmokau naujų šokio judesių, galiu laisviau judėti scenoje, atsirado daugiau pasitikėjimo savimi. Taip pat psichologiškai esu stipresnis, nes galiu lengviau adaptuotis prie muzikinio kūrinio. Be to, mokiausi įvairiausių dainavimo stilių, teko „išlipti“ iš komforto zonos ir pamačiau, kad galiu daugiau, nei maniau. Tai praplėtė mano galimybes ir, tikiu, po „Muzikinės kaukės“ projekto man leis dar geriau atrasti ir išreikšti save.

5Didesnio komisijos palankumo sulaukiate atkartodamas užsienio atlikėjus, pvz., Justiną Timberlake’ą. Kaip manote, kodėl?

Manau, dėl to, jog Timberlake’as yra mano kartos atlikėjas. Senesnės kartos atlikėjus esu mažiau girdėjęs ir matęs, todėl natūralu, kad buvo sunkiau juos atkartoti. Tačiau Timberlake’o daina man buvo vienas sudėtingiausių kūrinių, kuriuos esu atlikęs. Šokti ir dainuoti nėra taip lengva, kaip man pasirodė iš pirmo žvilgsnio (šypsosi – red. past.).

Jeigu būtų Jūsų valia, kokį atlikėją norėtumėte perkelti į „Muzikinės kaukės“ sceną? Kodėl?

Galbūt Robbie Williamsą arba Gary Barlow, nes esu šiuos atlikėjus daug stebėjęs ir daug kartų dainavęs jų dainas. Tačiau negaliu pasakyti, į kurį iš muzikos pasaulio garsenybių esu panašiausias tiek išvaizda, tiek vokalu. Galbūt sunku pasakyti todėl, kad pastebėjau, jog laikui bėgant keičiasi mano vokalinės ir fizinės galimybės, keičiasi ir mano mėgstamiausi atlikėjai.

Ar išeidamas į sceną visada jaučiatės užtikrintai? Kas iki šiol buvo sunkiausia?

Tikiu savimi, tačiau scenos baimė mane lydi visada. Tai yra dėl to, kad man rūpi, ką darau ir kaip pavyks. Daugiau jaudinuosi, jei būnu peršalęs arba tai būna man visiškai nauja daina, mažiau – jei pasirodymas jau yra gerai surepetuotas, visi jo elementai yra daugiau ar mažiau sudėlioti ir viskas aišku.

Kalbant apie „Muzikinę kaukę“, pavyzdžiui, trečioje laidoje turėjau atlikti E. Sipavičiaus personažą ir maniau, kad viskas pavyks puikiai. Tačiau neįvertinau prilipintos nosies ilgumo ir pasirodymo metu judindamas mikrofoną su stovu keletą kartų, nesitikėdamas to, užgavau nosį. Per repeticijas be grimo nebuvo jokių minčių, kad gali taip nutikti, ir maniau, jog galėsiu laisvai judėti. Tačiau pačioje pradžioje, kai mikrofonas keletą kartų užgavo nosį, pamaniau, kad ji nukrito ir kad pasirodymas sugadintas. Buvo sunku psichologiškai, ir tai mane išblaškė. Tačiau aš ne iš tų, kurie pasiduoda, mokausi ir einu toliau (šypsosi – red. past.). Tikiu, kad nėra nieko neįveikiamo.

Taip pat iššūkis buvo atlikti „Haddaway“ dainą „What is love“, nes per pasirodymą beveik nieko nemačiau: esu trumparegis ir per lęšius be dioptrijų negalėjau gerai matyti. Bet viskas pavyko ir džiaugiuosi rezultatu. Dabar galėčiau eiti į sceną nieko nematydamas (šypsosi – red. past.).

Ar, vertindamas savo varžovus šiame projekte, tikite pergale?

Be abejo. Tikiu savimi ir žinau, kad galiu gerai pasirodyti (šypsosi – red. past.). Man tai yra labai svarbu, nes tikiu, kad kiekvienas asmeninis laimėjimas, kad ir koks jis būtų, man padės daugiau pasiekti muzikos srityje. O „Muzikinėje kaukėje“ visi dalyviai yra stiprūs ir labai džiaugiuosi, kad galiu būti tarp jų. Jų dėka aš dar labiau pasitempiu ir mokausi. Jei kas ir nepavyksta, ne nusimenu, o dirbu dar daugiau.

Ar po pasirodymų sulaukiate daug „pamokymų“ iš aplinkinių? Kas Jūsų didžiausi kritikai ar, priešingai – palaikytojai ir gerbėjai?

Taip, sulaukiu pamokymų iš įvairių žmonių. Labai rūpinasi tėvai, kurie po kiekvieno pasirodymo man skambina ir mano sėkmes ar nesėkmes išgyvena ne mažiau negu aš. Manau, natūralu, kad artimieji ir draugai nori padėti man atskleisti visą savo potencialą. Sutinku su nuoširdžia kritika ir stengiuosi kuo labiau „pasileisti plaukus“ pasirodymų metu, nes laisvumas yra vienas iš tų dalykų, kurių scenoje galėčiau turėti daugiau (šypsosi – red. past.).

Anksčiau buvote užsiminęs apie svajonę įrašyti savo dainų albumą. Ar nenustojote jos siekti ir tikėti savimi?

Svajonė išliko ir aš neabejoju, kad ji išsipildys. Po „Lietuvos balso“ susipažinau su muzikos industrija, supratau, kaip ji veikia. Džiaugiuosi, kad atsirado daug pažinčių, todėl, susidėliojęs komercinę šio verslo pusę, manau, galėsiu pateikti ne vieną dainą, o vėliau ir albumą, klausytojams.

Išleisti pirmąjį singlą jau buvo galima ir anksčiau, tačiau noriu, kad jis ir albumas būtų ypatingi. Po „Muzikinės kaukės“ ketinu toliau tęsti šį darbą ir tikiu, kad 2017-ieji bus ypatingi ir kūrybiški metai.

Kas dažniausiai įkvepia kurti dainas?

Įkvepia pats gyvenimas. Viskas, kas turi prasmę ir yra svarbu mano ir kiekvieno žmogaus gyvenime. Teigiamos ir neigiamos emocijos. Kartais tiesiog ateina paprasta mintis ir ji išauga į kažką gražaus ir prasmingo.

„Investors forum 2016“ organizatorių

„Investor’s forum 2016“ organizatorių nuotr.

Taip, teko atsisakyti daug dalykų. Šiuo periodu trūksta laiko susitikti net su draugais. Galima sakyti, bendraujame per telefoną ir „Facebook“. Tačiau jie mane supranta ir palaiko. Taip pat  nebelieka laiko krepšiniui, kartingams, kuriuos mėgstu. Norėčiau daugiau laiko praleisti sporto klube. Natūralu, kad dėl dainavimo turiu saugoti balso stygas, todėl privalau turėti kuo mažiau žalingų įpročių ir negaliu bėgioti lauke šaltesniu periodu.

Esate sakęs, kad anksčiau buvote intravertas, tačiau supratote, jog tai nesuderinama su scena. Kaip ėmėte keisti savo prigimtinius bruožus?

Aš visada su nuostaba stebėdavau aukščiausio lygio atlikėjų pasirodymus. Supratau, kad noriu būti scenoje ir būdamas intravertas laimės nesurasiu. Todėl pradėjau dalyvauti visur, bendrauti su žmonėmis ir atradau, kad tai yra labai smagu. Visgi dabar suprantu, jog atlikėjas gali būti intravertas, tačiau tai turi atsverti nepakartojamas talentas, originalumas ir užsispyrimas siekti kažko nepakartojamo ir tikro.

Linkiu sėkmės siekiant savo svajonių.

Inga Nanartonytė

Nuotraukos: Vaidos Šetkauskės (www.mojafoto.lt), „Investor’s forum 2016“ ir kitų renginių organizatorių  

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top